ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony rozpoczyna aktualizację do Lollipopa! Xperia Z2, Z3 i Z3 Compact już z Lizakiem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
sony lollipop xperia z2 z3 compact android 5.0

Na tę chwilę trzeba było bardzo długo czekać. Sony wiele razy zapowiadało, ostatnio zaprezentowało, ale w końcu jest. Android w wersji 5.0 Lollipop z nakładką Japończyków pojawił się już w Sieci. Oficjalnie oczywiście. Po wielu niesmakach użytkownicy flagowy Xperii mogą odetchnąć z ulgą.

Póki co, jedynie indyjscy użytkownicy mogą odetchnąć z ulgą. To właśnie w tym kraju Sony rozpoczęło aktualizację. Posiadacze Xperii Z2, Z3 orz Z3 Compact mogą już pobierać ważącą 630 MB aktualizację, która sprawi, że pożegnają się z KitKatem, a będą mogli cieszyć Lizakiem. Mimo wszystko, zgodnie z informacją od Sony, niedługo nowy system powinien pojawić się także w kolejnych regionach. Niestety, nie wspomniano konkretnie o Polsce, więc musicie co jakiś czas sprawdzać czy pojawił się u Was odpowiedni komunikat.

Jednak czy taka informacja może przechylić szalę wcześniejszych bardzo niekorzystnych dla Sony informacji? Pamiętajcie, że jedynie flagowe smartfony tego producenta otrzymają aktualizację w postaci Androida 5.0 Lollipop.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy