ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung pokazuje jak wymienić baterię w Galaxy S6! Jednocześnie zakazuje tego robić

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
samsung galaxy s6 edge

Kilka dni temu odbyła się premiera nowego flagowca Samsunga – Galaxy S6. Wtedy upewniliśmy się, że koreański producent zrezygnował ze zdejmowalnej tylnej obudowy. Od razu pojawiły się komentarze o konieczności wymiany baterii w serwisie w przypadku jakichkolwiek problemów.

Na forum XDA pojawił się link za pomocą którego możemy pobrać pierwszą wersję angielskiej instrukcji obsługi do nowego flagowca. Instrukcja jak instrukcja, ponad sto stron informacji jak używać urządzenia. Jednakże uwagę zwraca ostatnia pozycja spisu treści informująca o wyjmowaniu baterii z urządzenia.

Po zajrzeniu na odpowiadającą stronę ujrzymy, jak dokładnie, krok po kroku usunąć baterię z urządzenia. Nikogo by ten fakt nie dziwił gdyby było to bardzo proste, jak ściągniecie klapki. Samsung już na początku przestrzega, że opis jest tylko dla operatora lub autoryzowanego serwisu. Uszkodzenia związane z samodzielnym zdejmowaniem obudowy nie zostaną objęte gwarancją oraz w celu wymiany baterii kontaktować się z dostawcą urządzenia bądź autoryzowanym serwisem

galaxy s6 wyjmowanie baterii

Umieszczenie tak ważnej informacji w instrukcji obsługi dla użytkownika jest co najmniej niezrozumiałe. Po co właścicielowi telefonu taka wiedza, jeśli nie może z niej skorzystać bez utraty gwarancji. Serwisy mają oddzielne instrukcje napraw a operatorzy czy sklepy nie będą bawić się w samodzielną wymianę baterii. Czym kierował się Samsung umieszczając takie informacje ?

Źródło: sammobile.com

Sprawdź najnowsze wpisy