HTC ONE M9 koncept.jpg2

 

Jeszcze na długo przed premierą HTC One (M9) informowaliśmy Was o tajemniczym modelu ukrywającym się pod nazwą kodową A55. Niemniej jednak, wtedy uważaliśmy go za kolejne urządzenie z serii Desire. Tym razem wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z jedną z odmian niedawno zaprezentowanego flagowego smartfonu.

 

Informacje pochodzą od @upleaks, który to przed prezentacją One (M9) idealnie przedstawił charakterystykę tego urządzenia. Tym razem mowa jest o E9, który w stosunku do E8 nie będzie plastikową odmianą flagowego smartfonu. Tym razem będzie to najprawdopodobniej długo oczekiwana wersja „Max”, ale z nieco odmienioną specyfikacją prezentującą się następująco:

 

  • 5,5-calowy wyświetlacz QuadHD (2560×1440);
  • 64-bitowy układ MediaTek MT6795;
  • 3 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparaty: 20 MPx z tyłu i 4 MPx (UltraPixel) lub 13 MPx z przodu – zależnie od regionu;
  • głośniki BoomSound;
  • Android 5.0 Lollipop z nakładką Sense 7.0.

 

Wszystko to wygląda naprawdę zachęcająco, aczkolwiek ciężko stwierdzić czy pojęcie „One” w terminologii HTC nie straci na prestiżu. Mamy do czynienia z wieloma przeróżnymi odmianami i tak naprawdę rodzina Desire, niegdyś chwalona pod każdym względem, teraz uważana jest za najlepszą dla operatorów, w tanich abonamentach.

 

A jak Wy uważacie? Czy HTC One (E9) ma rację bytu? Teoretycznie jeszcze w tym miesiącu Tajwańczycy przedstawią tego smartfona.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.