Apple TV na PlayStation 4 oraz PlayStation 5 jest już dostępne. O ile na tym drugim sprzęcie gracze będą mogli pobierać aplikację dopiero za kilka dni, kiedy dostaną sprzęt, to przynajmniej będą mieli już spory wybór „na start”. Tymczasem widać, że Apple poniekąd otwiera się na nowy dla siebie rynek i to dobrze wróży.

Apple TV na PlayStation

Apple TV PlayStation

Niedawno pisałem dla was o tym, że aplikacja Apple TV pojawi się na sprzętach Microsoftu, czyli nowych konsolach Xbox Series X oraz Series S, ale także i na starszej generacji. Teraz przyszła pora na debiut Apple TV na PlayStation. Mowa tutaj zarówno o PS 4, jak i PS 5, które w Polsce pojawić ma się 19 listopada. Jednak to dziś konsola ma swoją premierę w Stanach Zjednoczonych i Japonii, więc nie dziwne, że i tego dnia w PlayStation Store pojawiła się nowa aplikacja. Tym samym na PS 4 można już korzystać z praktycznie każdego VOD dostępnego na rynku. W przypadku PlayStation 5 na niektóre aplikacje trzeba będzie jednak chwilę poczekać, a wśród „braków” będzie, chociażby HBO Go.

Widać, że polityka Apple, by dostęp do ich aplikacji był tylko na ich sprzętach, nie do końca sprawdziła się z serwisem VOD, czyli Apple TV+. I choć dalej niewiele na nim treści, a na pewno o wiele mniej, niż na Netflix czy HBO Go, to mimo wszystko dobrze, jakby więcej osób miało do niego dostęp. Umieszczając Apple TV na konsolach czy niektórych Smart TV, Apple wie, co robi. W ten sposób będzie można nie tylko korzystać z Apple TV+, ale także i całkiem pokaźnej bazy filmów do wypożyczenia oraz kupienia.

Zobacz też: Koniec nielimitowanej przestrzeni w Zdjęciach Google.

Ostatnio Apple uruchomiło także usługę Apple One, czyli nowy rodzaj zbiorczej subskrypcji. To pozwoli na wypróbowanie dostępu do m.in. Apple TV+ za darmo przez tydzień. Nadarza się więc doskonała okazja do tego, by sprawdzić, co takiego ma do zaoferowania nowy VOD na PlayStation. Aplikacja zajmuje około 150 megabajtów.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.