To już koniec nielimitowanej przestrzeni w Zdjęciach Google, a raczej taki koniec nastąpi już niebawem. Google z dniem 1 czerwca 2021 roku przestanie bowiem pozwalać użytkownikom na to, by wrzucali tyle zdjęć, ile im się tylko podoba. Pojawią się ograniczenia, bo Google zmaga się z problemem stale rosnącej ilości danych. Użytkownicy przesyłają bowiem tyle zdjęć, że trudno to wszystko gdzieś pomieścić.

Koniec nielimitowanej przestrzeni w Zdjęciach Google

Koniec nielimitowanej przestrzeni w Zdjęciach Google
Fot. Zdjęcia Google

Zapewne każdy ma na swoim smartfonie lub w chmurze masę zdjęć, do których nigdy już nie powróci. Mowa też o fotografiach, które są rozmazane, niewyraźne lub źle doświetlone. Jeżeli mamy włączoną synchronizację z kontem Google, zdjęcia ze smartfona są automatycznie przenoszone do chmury. To się nie zmieni, ale za to zmieni się ilość miejsca, którą na to będziemy mieli. Począwszy od 1 czerwca 2021 roku, każde zdjęcie czy wideo, które będziemy synchronizować z chmurą, będzie liczyło się do przestrzeni na dane, którą już mamy. Do każdego konta Google przypisane jest bowiem 15 GB miejsca, ale to współdzielone jest z Gmail, Dyskiem oraz Zdjęciami.

Do tej pory zdjęcia nie były wliczane do tej przestrzeni, więc można było włączyć synchronizację i niczym się nie przejmować. Jednak od przyszłego roku, kiedy nastąpi koniec nielimitowanej przestrzeni w Zdjęciach Google, wiele ulegnie zmianie. W końce te 15 GB to współdzielona przestrzeń więc nie każdy użytkownik ma dużo wolnego miejsca. Można więc usunąć zdjęcia, które są niepotrzebne i tym samym zwiększyć ilość miejsca. Można także dokupić dodatkowe miejsce w chmurze, korzystając z abonamentu Google One.

Zobacz też: Zdjęcia Google z płatnym dostępem – firma już testuje to rozwiązanie.

Google pracuje także nad nowymi narzędziami, które mają ułatwić zarządzenia miejscem na dysku. Te będą potrafiły np. poznać niewyraźne zdjęcia i od razu je wyrzucić. Warto zaznaczyć, że zdjęcia, które wrzucimy do chmury przed 1 czerwca 2021, nie będą wliczane do limitu 15 GB.

Źródło: Google / 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.