Apple TV na Xbox Series X pojawi się już w dniu premiery konsoli, czyli 10 listopada. Microsoft przygotował się więc na to wydarzenie bardzo dobrze. Firma już zapowiedziała, że zamierza świętować razem z graczami na całym świecie. Teraz osoby, które zdecydowały się na zakup konsoli nowej generacji, będą mogły korzystać ze streamingu od Apple nawet wtedy, kiedy nie posiadają żadnego produktu od producenta.

Apple TV na Xbox Series X

Apple TV na Xbox Series X
Fot. Aplikacje na Xbox Series X

Dostęp do różnych aplikacji na konsoli, to jedna z tych rzeczy, która może zastąpić Smart TV. Mając Xbox-a czy PlayStation da się przecież korzystać z Netflixa czy Amazon Prime Video. I choć nie zainstalujemy na nich wszystkiego, co tylko sobie życzymy, jest to pewnego rodzaju kompromis. Konsole stały się przecież sprzętami multimedialnymi, a nie tylko tymi, które służą do gier. Aplikacje serwisów VOD stały się czymś koniecznym w przypadku konsol, a Microsoft zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też Apple TV na Xbox Series X pojawi się 10 listopada. Pojawi się także na mniejszej wersji konsoli, czyli Xbox Series S, ale również i na Xbox One.

To nie wszystkie aplikacje, które będą dostępne na urządzeniu Microsoftu w dniu premiery. Firma podała, że możemy spodziewać się tam Netflixa, Disney +, HBO Max, Amazon Prime czy YouTube i Spotify. Oczywiście nie wszystkie z wyżej wymienionych dostępne będą w Polsce, bo dalej nie wiadomo, co z obecnością u nas Disney +. Za to będzie można korzystać z Apple TV, czyli podpiąć pod aplikację usługę Apple TV+ bądź też wypożyczać filmy od Apple.

Zobacz też: Znikające wiadomości w WhatsApp – jak działa nowa funkcja?

Wprawdzie biblioteka Apple TV+ nie jest tak rozbudowana, jak w przypadku Netflixa czy HBO Go, to dalej da się tam znaleźć trochę interesujących tytułów. Można też będzie skorzystać z niej przez miesiąc za darmo, jeżeli wcześniej się tego nie robiło. Apple uruchomiło bowiem w Polsce abonament Apple One, gdzie znajduje się usługa streamingowa. Za dostęp zapłacimy 24,99 złotych miesięcznie, a pierwszy miesiąc będzie właśnie darmowy.

Źródło: Xbox

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.