Apple One to usługa, którą firma zapowiedziała podczas swojej wrześniowej konferencji. Nie podano wtedy jej konkretnej daty debiutu, ale powiedziano, że pojawi się „jesienią”. Widać tak jesień już zawitała do Apple, bo dostęp do pakietu usług Apple właśnie się pojawił. Ile kosztuje w Polsce i jak z niego skorzystać?

Apple One – cena i pakiety

Apple One cena
Fot. Apple

Łączony pakiet subskrypcji na usługi i dostęp do chmury. Tak najprościej opisać, czym jest Apple One. W Polsce jednak nie dostaniemy tego wszystkiego, co dostaną mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Jednak w usłudze zabraknie  Apple News+ oraz Apple Fitness+. W naszym kraju dostęp będzie więc tylko do: Apple Music, Apple TV+ oraz Apple Arcade. Do tego dochodzi jeszcze dodatkowa przestrzeń na dane, która w opcji „Dla Ciebie” wynosi 50 GB, a w „Dla rodziny” aż 200 GB. Jeżeli chodzi o ceny, to prezentują się one następująco.

  • Pakiet „Dla Ciebie” – cena 24,99 złotych miesięcznie
  • Pakiet „Dla rodziny” – cena 39,99 złotych miesięcznie

Pierwszy miesiąc korzystania z subskrypcji, jest darmowy, więc jeżeli ktoś chce ją wypróbować i sprawdzić, czy w ogóle widzi sens korzystania, nie poniesie żadnych kosztów. Warto tylko pamiętać o anulowaniu subskrypcji, bo inaczej ta przedłuży się automatycznie na kolejny miesiąc. I jak możemy przeczytać na stronie producenta: „Bezpłatny okres próbny Apple One obejmuje tylko te usługi, z których nie korzystasz obecnie w ramach bezpłatnego okresu próbnego lub subskrypcji. Po upływie okresu próbnego subskrypcja pakietu odnawia się automatycznie do czasu rezygnacji.”

Zobacz też: Koniec Endomondo – legendarna aplikacja dla sportowców zniknie z rynku.

Według wyliczeń Apple korzystanie z pakietów pozwoli oszczędzić 48,97 i 51,97 złotych miesięcznie, jeżeli chciałoby się mieć dostęp do wszystkich usług osobno. Wprawdzie na Apple TV+ nie ma jeszcze zbyt dużo treści, to już dodatkowa przestrzeń w chmurze, czy Apple Music, może być przydatne. By włączyć Apple One, trzeba zalogować się do swojego konta Apple z poziomu komputera lub też przejść do Ustawień telefonu oraz Subskrypcji.

Źródło: Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.