Simple Search to wtyczka, która może sporo ułatwić, jeżeli często szukamy wiadomości w Google. Rozszerzenie do Chrome lub Firefox ma czyścić stronę wyszukiwania tak, by dostawać samą esencję tego, co dla nas najważniejsze. I jak pokazały badania, jest sporo do czyszczenia. Teraz można skorzystać z czegoś, co pozbędzie się nieinteresujących nas wyników.

Simple Search – proste wyszukiwanie

Simple Search
Fot. Simple Search

Wyszukiwarka Google to najpopularniejsze rozwiązanie tego typu, a korzystają z niego codziennie miliony osób. Nie dziwne więc, że Google korzysta ze swojego rozwiązania, by pakować do niego treści mu potrzebne. Po przeprowadzeniu badań na 15 tysiącach najpopularniejszych haseł wyszukiwania okazało się, że aż 41% (desktop) i 64% (mobile) powierzchni pierwszej strony Google to tak zwane „bezpośrednie odpowiedzi”. Chodzi o treści, które nawiązują do wyszukiwanej frazy, ale pochodzą z różnych źródeł. Co więcej,  w ponad połowie z takich wyszukiwań, Google zabiera dla siebie aż 75% dla swoich treści. Można więc powiedzieć, że pierwsze strona w wyszukiwarce, nie zawsze musi już zawierać najistotniejsze treści, a często trzeba po prostu szukać dalej.

I tutaj z pomocą ma przyjść wtyczka Simple Search, która przypomina, jak wyglądało Google przed kilkunastoma laty. Nie chodzi tutaj jednak o tym, by pokazać wygląd przeglądarki, ale o same wyniki wyszukiwania. Te są czyszczone ze „śmieci”, które mogą być dla użytkownika nieprzydatne. Wtyczka Simple Search w żaden sposób nie modyfikuje wyników wyszukiwania, a w każdej chwili można szybko przełączyć się na oryginalną stronę Google.

Zobacz też: Google bierze się za porządki z nieaktywnymi kontami.

Rozwiązanie zostało przygotowane przez organizację The Markup, która zajmuje się m.in. badaniem wpływu nowych technologii na społeczeństwo. Trzeba przyznać, że to ciekawy pomysł, a już na pewno dla tych użytkowników, którym zależy na najważniejszych informacjach, a nie powiązanych z nimi tematami. Wtyczkę znajdziecie na stronie The Markup.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.