OnePlus 5 EIS

Aktualizacja OnePlusa 5 i OnePlusa 5T oddaje świetną funkcję, którą dawno temu zabrano

1 minuta czytania
Komentarze

OnePlus 5 ma już na karku kilka ładnych lat, tak samo jak OnePlus 5T. Mimo tego to smartfony, z których wciąż korzysta całkiem sporo osób. Tak się składa, że w maju jedna z aktualizacji przypadkowo pozbawiła ich bardzo przydatnej funkcji. Na szczęście teraz OnePlus zdecydował się dodać ją ponownie. Jak to mówią – lepiej późno niż wcale.

OnePlus 5 ponownie z bardzo przydatną funkcją

OnePlus 5

W maju smartfony OnePlus 5 i OnePlus 5T otrzymały aktualizację. Prócz nowości, jakie wprowadziła, zabrała też bardzo istotną funkcję, a mianowicie EIS, czyli elektroniczną stabilizację obrazu w aparacie. Od tego czasu żaden z wymienionych modeli nie otrzymał kolejnego uaktualnienia aż do dziś, kiedy OnePlus w końcu zdecydował się je wydać. Firma przyznała, że udało jej się znaleźć błąd w module komunikacyjnym, który powodował problemy z EIS. Z tego też powodu funkcja została przywrócona w opisywanej aktualizacji.

Zobacz także: OnePlus Nord N10 i Nord N100 dostaną tylko jedną dużą aktualizację Androida

Prócz powrotu EIS użytkownicy mogą się spodziewać także sierpniowej wersji Google Mobile Services (GMS) i wrześniowych poprawek zabezpieczeń, co swoją drogą jest dość rozczarowujące, bo mamy już listopad. Prócz tego poprawiono kilka większych i mniejszych błędów, które raportowali użytkownicy. Nowa wersja oprogramowania do OnePlusa 5 jest już udostępniana. Aktualizacja dla OnePlusa 5T zostanie wydana kilka dni później – w ten sposób producent chce się upewnić, że obędzie się bez niespodzianek, zanim udostępni uaktualnienie dla wszystkich. Ktoś z was korzysta jeszcze z OnePlusa 5 lub OnePlusa 5T? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: PhoneArena

Motyw