ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejne modele od Sony Ericssona trafią na japoński rynek

Autor: Wojtek Błaszczyk Kategoria: Newsy

 

W poniedziałek ogłoszono dwa nowe modele smartfonów od Sony Ericssona, które to mają trafić do sprzedaży w lutym i marcu tego roku, ale niestety jedynie na japońskim rynku. Aby na pewno niestety? Kiedy przyjrzymy się modelom Xperia Acro HD oraz Xperii NX, razem z ich specyfikacją techniczną, możemy dojść do pewnych stosunkowo klarownych wniosków. Prezentowane:

  • SE Acro HD. Jest to praktycznie odpowiednik Xperii Ion, posiadający wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala
  • SE Xperia NX. Ten z kolei model wygląda niemal identycznie, jak prezentowany flagowy model od Sony – Xperia S

 

Co więcej, prezentowany Acro HD deklarowany jest jako urządzenie wodoodporne, co nie jest częstym zjawiskiem wśród nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie urządzeń mobilnych. Oba urządzenia mają posiadać dwurdzeniowy procesor Snapdragon o taktowaniu 1.5 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. W chwili pojawienia się na rynku działać będą pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread.

Co ciekawe, ostatnie informacje dotyczące pojawienia się modeli Xperia Ion oraz Xperia S, jasno wskazywały na to, że urządzenia wejdą na rynek pod samym logiem Sony. Z kolei na ten moment, opisywane powyżej modele ujrzeć mają światło dzienne pod szyldem Sony Ericssona. Czyżby proces przejęcia firmy przez Sony nie sięgał w tej chwili Japonii? Aktualnie na to pytanie niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć.

Jakie logo chcielibyście zobaczyć na polskich Xperiach – Sony czy Sony Ericssona? 

Sprawdź najnowsze wpisy