Jak donosi portal Nintendo Life, Nintendo niedawno odwiedził tajwańskiego producenta paneli Innolux Corporation. Portal sugeruje, że japońska firma może współpracować z tajwańskim producentem ekranów w kontekście konsoli Switch Pro. To natomiast mogłoby oznaczać, że nowa odsłona przełącznika miałaby dostać wyświetlacz wykonany w technologii Mini-LED, które jest rozwinięciem technologii LCD. Dzięki temu model Pro nie tylko dostałby lepszą wydajność, ale też jakość obrazu.

Nintendo Switch Pro z Mini-LED?

Nintendo Switch Pro z Mini-LED?
Fot. Nintendo Switch

Technologia Mini-LED ma pewne zalety w stosunku do technologii LCD i OLED. Pozwala ona na lepsze podświetlenie ekranu, jednocześnie poprawiając kontrast i ewentualnie żywotność baterii w stosunku do LCD. Jednocześnie nie występują w nim problemy z lekkim smużeniem, na które skarżą się osoby grające na ekranach OLED. Warto również podkreślić, że według wcześniejszych plotek nowa wersja Switcha ma pozwolić na grę w 4K. Ta najprawdopodobniej będzie działała jedynie w docku, jednak te same plotki sugerują, że konsola dostanie ekran Full HD. W takim wypadku dodanie ekranu mniej energożernego miałoby jak największy sens. 

Zobacz też: Nawet jeśli Mars tętnił życiem, to naukowcy boją się, że nigdy się o tym nie dowiemy

Spekulacje na temat Switcha Pro pojawiły się już ponad rok temu. Jednak to, co wtedy było jedynie kwestią spekulacji, dziś jest potwierdzane coraz większą ilością dowodów. W zeszłym miesiącu media growe donosiły, że wszystkie ostatnie gry na Switcha są wypuszczane z odblokowanym klatkarzem, aby oferować lepszy framerate na nowej konsoli. Dodatkowo Bloomberg często powołuje się na anonimowe doniesienia z samego Nitendo, znacznie podnosi wiarygodność tych plotek. Kolejnym argumentem jest to, że Nintendo w tym roku działa niezwykle spokojnie, jeśli chodzi o premiery nowych gier. Na Switchu wciąż pojawiają się nowe tytuły, jednak głównie od zewnętrznych studiów, lub spin-offy głównych serii. Tak, jakby firma czekała na coś wyjątkowego. Warto również podkreślić, że Wielkie N ma dość nietypowe podejście do generacji konsol. Weźmy takie 3DS i new 3DS. Istnieje kilka gier, które uruchomią się tylko na nowszej konsoli. I to, mimo że teoretycznie należą one do tej samej serii. Istnieje szansa, że tu będzie podobnie i nie wszystkie gry ze Switcha Pro uruchomimy na tradycyjnym Switchu.

Źródło: Nintendo Life

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.