Mapy Google w wielu przypadkach są niezastąpioną aplikacją. Mimo że rozwój tej aplikacji nie jest dynamiczny, to co pewien czas możemy Was informować o drobnych nowościach, które kształtują całość. Nie inaczej jest tym razem, gdyż Google właśnie uruchomiło specjalne funkcje dla rowerzystów, które są odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie. W końcu jazda na dwóch kółkach stała się bardzo popularna i nic nie wskazuje na to, aby ten światowy trend miał się w najbliższym czasie odwrócić.

Mapy Google lepsze dla rowerzystów – zapotrzebowanie dało o sobie znać

mapy google

Dlatego Google Maps w wybranych miastach na świecie (na razie brak Polski) oferuje specjalne trasy dla rowerzystów. Opierają się ona na informacjach o ścieżkach rowerowych lub okolicach przyjaznych rowerzystom. Naturalnie w tym celu zaprzęgnięto sztuczną inteligencję, która na podstawie zewnętrznych danych, jak i danych od miast sugeruje najbardziej dogodne przejazdy. W tym również pojawiają się możliwe skróty i specjalny interfejs ułatwiający odczytywanie informacji podczas jazdy na dwóch kółkach. Dodatkowo Mapy Google mogą teraz sugerować wypożyczanie rowerów podczas planowania trasy. Również pojawia się współpraca z samymi wypożyczalniami, aby zintegrować i uprościć sam proces odbierania jednośladu.

Zobacz też: Ambitna deklaracja Taurna – do 2030 roku ponad 65% energii z OZE, ale w jaki sposób?

Takie zmiany ze strony Google nie wynikają wyłącznie z własnej inicjatywy. Prośby i różnego rodzaju dane skumulowane razem pokazały, że zapotrzebowanie na takie rozwiązania wzrosły o 69% od momentu pojawienia się pandemii. Jakby nie patrzeć, ma to bezpośrednio przełożenie na rosnącą popularność różnorakich pojazdów elektrycznych, o czym informowałem Was kilka miesięcy temu.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.