ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Googlefier GMS Huawei Honor łatwo

Instalacja usług Google na smartfonach Huawei i Honor jeszcze nigdy nie była tak łatwa

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Znaczna większość smartfonów Huawei i Honor wprowadzonych na rynek w tym i ubiegłym roku nie posiada preinstalowanych usług Google Mobile Services (GMS). Jedyną różnicę tu stanowią te wprowadzone w w pierwszej połowie 2019 roku oraz niektóre reedycje tych i starszych urządzeń. Jednak smartfony flagowe, takie jak na przykład Huawei Mate 40, nie mogą liczyć na obecność tych aplikacji. I nie jest to efekt dziwacznej polityki producenta ani też konfliktu z Google. Za takim stanem rzeczy stoją politycy ze Stanów Zjednoczonych, którzy zrobili z tego element swojej wojny polityczno-gospodarczej. Fakty są jednak takie, że przeciętnego konsumenta to nie obchodzi. To, że Huawei nie odpowiada za taki stan rzeczy, nie zmienia faktu, że usług Google na jego smartfonach nie uświadczymy.

Googlefier – prosta instalacja GMS na smartfony Huawei i Honor

Mimo że Huawei dostarcza alternatywy dla GMS w postaci HMS Core, doświadczenia nie są takie same. Chociaż istnieje kilka istniejących sposobów instalacji GMS na Huawei i urządzeń Honor, wszystkie metody, które zostały opublikowane do tej pory, mogą być nieco zbyt skomplikowane dla przeciętnego użytkownika. Tu właśnie pojawia się nowa aplikacja Googlefier. Jest to nieoficjalny instalator GMS z forum XDA. Tam oprócz samego instalatora można znaleźć także instrukcję krok po kroku, jak zainstalować usługi Google na smartfonach tych marek. Co ciekawe metoda ta nie wymaga nawet podłączania urządzeń do komputera.

Zobacz też: Problemy z Paczkomatem? W tych dniach nie dodzwonisz się do InPostu

Aby skorzystać z aplikacji, wystarczy pobrać plik APK i zainstalować go na swoim urządzeniu. Po zainstalowaniu aplikacji należy jej nadać wszystkie wymagane uprawnienia. Następnie należy wykonywać instrukcje wyświetlające się w samej aplikacji. Powyżej możecie obejrzeć także film, na którym cały proces jest przeprowadzony krok po kroku. Cały proces trwa około 5-7 minut. Warto przy tym pamiętać, że niestety, po aktualizacji do EMUI 11 Googlefier nie działa.

Źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy