ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najnowsza reklama Androida: jesteśmy razem, chociaż jesteśmy różni

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy
logogoogle

Wśród użytkowników Androida pytanych o główny problem dotyczący mobilnego systemu operacyjnego z którego korzystają przewijają się różne głosy. Najgłośniejszym, chociaż moim zdaniem wcale nie najbardziej problematycznym, głosem jest ten mówiący o fragmentacji systemu. Google właśnie wypuściło spot odnoszący się do tego problemu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=U2PtyJxozWA[/youtube]

Wesoły, kolorowy i radosny spot odnosi się do nowego hasła Google, które brzmi: „Be Together, not the same”. Reklamówka nie odnosi się bezpośrednio do systemu Android. Jej głównym tematem są finezyjne uściski dłoni. Hasło kooperuje z ludźmi występującymi w spocie – widzimy aktorów obydwu płci, różnych kolorów skóry i w różnym wieku.

Wideo nie stoi nawet blisko tematyki stricte androidowej. Reklama nie pokazuje co system operacyjny Android może, w tym czym jest lepszy, co ma do zaoferowania, czym się wyróżnia. Spot to luźne raczej krótki wesoły filmik pokazujący, że gigant z Mountain View zdaje sobie sprawę z problemu i słyszy głosy niezadowolonych użytkowników, ale sądząc po wysiłku włożonym w reklamę raczej nie zamierza z nim walczyć na poważnie.

źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy