Premiera tegorocznych iPhone’ów już za nami. W skład rodziny iPhone 12 weszły aż cztery modele: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Największą nowością w stosunku do zeszłorocznych modeli jest oczywiście obsługa 5G. Problem w tym, że z najnowszej technologii nie skorzystamy z włączoną funkcją Dual SIM. Przynajmniej na razie.

Dual SIM w iPhone’ach 12 i 5G – co poszło nie tak?

iPhone 12 Dual Sim 5G

Właśnie dowiedzieliśmy się, że smartfony z serii iPhone 12 nie obsługują 5G, gdy włączona jest funkcja Dual SIM umożliwiająca korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie (jednej fizycznej i drugiej wirtualnej). Aktywacja Dual SIM powoduje przełączenie się na LTE. Trzeba zaznaczyć, że to nie żadna plotka, a informacja, którą potwierdziło samo Apple w dokumentach przeznaczonych dla pracowników. Niemniej jednak firma obiecuje naprawić błąd (bo najprawdopodobniej z nim mamy do czynienia) do końca roku.

Zobacz także: iPhone 12 ze słuchawkami – we Francji mają na to specjalne prawo

Warto wspomnieć, że z podobnymi problemami borykało się wiele smartfonów na Androidzie. Choć w przypadku niedrogich modeli taki stan rzeczy można jeszcze zaakceptować, tak po tegorocznej rodzinie iPhone 12, której najtańszy przedstawiciel kosztuje więcej, niż większość Polaków zarabia w miesiącu, można się było spodziewać czegoś więcej. Niemniej jednak pół biedy, że Apple w ogóle zobowiązało się naprawić usterkę. Gdy odpowiednia aktualizacja zostanie wydana, na pewno was o tym poinformujemy. Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.