ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 12 5G

iPhone 12 ze słuchawkami – we Francji mają na to specjalne prawo

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

iPhone 12 ze słuchawkami w zestawie nie pojawił się w naszym kraju. Nie pojawił się także w Niemczech czy w Anglii. Co ciekawe, ta sytuacja nie dotyczy… Francji. Tam bowiem nowy iPhone pojawi się razem ze słuchawkami EarPods w zestawie, choć oficjalnie Apple zrezygnowało z dołączania ich do nowych smartfonów. Skąd więc taka zmiana?

iPhone 12 ze słuchawkami

iPhone 12 ze słuchawkami we Francji
Fot. iPhone 12 ze słuchawkami we Francji

W sieci rozgorzała dyskusja na temat tego, czy Apple zrobiło dobrze, nie dodając do nowych smartfonów słuchawek oraz ładowarki. Dla wielu użytkowników to podstawowy zestaw, który po prostu musi być w pudełku. Część jest jednak podobnego zdania, co Apple, czyli ma dość elektrośmieci i kolejnej ładowarki, która nie będzie wykorzystywana do niczego. Apple usuwa ładowarki i słuchawki także z innych swoich urządzeń, ale nie dzieje się tak na całym świecie. We Francji iPhone 12 ze słuchawkami się pojawi, bo tego wymaga od producenta prawo.

We Francji istnieje bowiem przepis, który zobowiązuje producentów smartfonów do tego, by dodawali zestawy słuchawkowe do swoich urządzeń. Chodzi tutaj o ochronę dzieci poniżej 14 roku życia oraz to, by te stale nie trzymały urządzenia przy uchu. To ze względu na chęć ograniczenia promieniowania elektromagnetycznego, które dla najmłodszych może być szkodliwe w zbyt dużej ilości. Dlatego też producent ma zapewniać odpowiednie urządzenie, które pozwoli zminimalizować takie natężenie promieniowania, a w tym przypadku mowa właśnie o słuchawkach. Sam zapis jest już dość „wiekowy”, a przynajmniej jak na świat nowych technologii, bo pochodzi z 2010 roku. Dalej jednak obowiązuje, a Apple musi się do niego dostosować, bo inaczej może zapłacić sporą karę.

Zobacz też: HTC Desire 20+ – nowy smartfon, którego się nie spodziewaliśmy.

Jak więc widać, da się kupić iPhone-a 12 ze słuchawkami, choć trzeba byłoby go zamawiać z Francji. Zapewne nikomu nie będzie chciało się tego robić, ale możliwość jest. Nie zmieniono jednak tego, że w opakowaniu dalej brakuje ładowarki.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy