ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 12 Pro

Ile dni trzeba pracować na iPhone’a 12 Pro w różnych krajach? Bardzo słaby wynik Polski

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Jak powszechnie wiadomo, smartfony Apple nie należą do tanich. Zastanawialiście się może jednak, ile dokładnie dni trzeba pracować na iPhone’a 12 Pro w poszczególnych krajach? Analitycy Picodi.com przygotowali ciekawą analizę, która to objaśnia.

Ile trzeba pracować na iPhone’a 12 Pro w Polsce, a ile w innych krajach?

Wyniki analizy pokazują, że najkrócej na nowego iPhone’a 12 w wersji 128 GB będą pracować mieszkańcy Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych czy Australii. Niezły wynik uzyskały także Luksemburg oraz Dania. We wszystkich tych krajach czas pracy na nowego iPhone’a nie przekracza tygodnia.

W rankingu znalazła się także Polska, choć powodów do dumy w tym przypadku nie mamy. Żeby zarobić na nowego iPhone’a 12 Pro, musimy przeciętnie pracować przez ponad 28 dni. Oczywiście jest to teoretyczne wyliczenie, przy założeniu, że całe nasze pieniądze wydamy na telefon. Analitycy nie uwzględniali, że z zarabianych pieniędzy na bieżąco dużą część wydajemy na jedzenie czy opłaty za mieszkanie. Wynik Polski jest nie tylko znacznie gorszy, niż te osiągnięte przez tak rozwinięte państwa, jak Belgia czy Niemcy. Wyprzedzają nas nawet Litwa czy Grecja. Jeśli kogoś to jednak pocieszy, nie jesteśmy na szarym końcu. Jeszcze dłużej na nowy telefon od Apple będą pracować m.in. mieszkańcy Węgier, Czarnogóry czy Rosji. Rekordzistami są jednak Indie oraz Meksyk. W tych krajach na omawianego smartfona trzeba pracować średnio przez ponad 54 dni.

Czytaj także: iPhone 12 – porównanie modeli. Który jest dla Ciebie?

Twórcy analizy przy przygotowywaniu zestawienia wzięli pod uwagę ceny iPhone’a 12 Pro podane przez lokalne oddziały Apple lub przez autoryzowanych sprzedawców. Dane odnośnie wysokości wynagrodzeń wzięto ze stron urzędów statystycznych lub odpowiednich ministerstw. Przyjęto, że pracownik pracuje 21 dni w miesiącu.

źródło: Picodi

Sprawdź najnowsze wpisy