Od niedawna dostępny jest już kolorowy Messenger, czyli nowa wersja popularnego komunikatora. Aplikacja od Facebooka nie zmieniła się tak bardzo, choć zmian jest jednak całkiem dużo. Jednak największą z nich, a przynajmniej taką, która wywołuje najwięcej kontrowersji, jest nowe logo. Zamiast jednolitego, ciemnoniebieskiego koloru, pojawiło się kilka barw. I to bardzo nie spodobało się Polakom.

Kolorowy Messenger zarzewiem problemów

kolorowy Messenger komentarze
Fot. Komentarze w Google Play Store

Jeżeli zastanawialiście się, ile problemów może wywołać jedno logo, to odpowiadamy, że dużo. W zeszłym tygodniu pojawiła się aktualizacja Messengera, która sprawiła, że w Google Play Store pojawiło się bardzo dużo negatywnych ocen dla aplikacji. Patrząc na zamieszczone tam komentarze, trudno nie zauważyć wspólnego mianownika. Chodzi o nowe logo Messengera, które stało się o wiele bardziej kolorowe, niż było wcześniej. Część z użytkowników dopatruje się w nim nawet „tęczowej ideologii”, choć same kolory raczej do tęczy nie nawiązują.

Trudno oceniać, dlaczego Facebook zdecydował się na tak drastyczną zmianę logo. Owszem, firma wprowadzała już poprawki, które miały przygotować użytkowników do tego, że nadciąga nowe. Chodziło jednak o jeden, zbiorczy komunikator, który miałby łączyć wszystkie platformy Facebooka (Instagram, WhatsApp, Messenger, Facebook). Istotny wpływ na nową kolorystykę ma także to, że Messenger współpracuje z Instagramem, więc częściowo przejął jego kolorystykę. Sama zmiana kolorystyczna wywołała jednak spore zamieszanie, a część z użytkowników zapowiedziała nawet, że w związku z tym zamierza przestać korzystać z komunikatora.

Zobacz też: Darmowy motyw Black Lives Matter dla PS 4.

W Google Play Store pojawiają się także recenzje merytoryczne, które albo wytykają błędy, albo chwalą komunikator za nowe rozwiązania. Są także głosy, które specjalnie dają po 5 gwiazdek, by zniwelować trochę przypływ tych 1-gwiazdowych. A czy dla was, nowe logo to jakikolwiek problem?

Źródło: Google Play Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.