Motyw Black Lives Matter pojawił się w PlayStation Store, więc każdy, kto ma ochotę ozdobić w ten sposób ekran PlayStation 4, ma teraz taką możliwość. Sony postanowiło przyłączyć się do akcji, która jakiś czas temu sprawiła, że korporacja musiała przełożyć jedną ze swoich prezentacji. Wspomniany motyw jest darmowy, choć nie przewidywaliśmy, żeby mogło być inaczej.

Motyw Black Lives Matter dla PS 4

Motyw Black Lives Matter PS 4
Motyw Black Lives Matter PS 4 / Fot. IGN

Skończyły się czasy, kiedy wielkie korporacje unikały tematów, mogących w jakikolwiek sposób wpłynąć na ich postrzeganie przez klientów. Wszelkie kontrowersje były omijane, by przypadkiem kogoś „nie drażnić”. Teraz można zaobserwować coś zupełnie odwrotnego. Coraz częściej jesteśmy świadkami tego, że duże firmy chętnie przyłączają się do różnego rodzaju akcji obywatelskich, jeżeli tylko uważają je za słuszne. Nie inaczej jest i w tym przypadku, choć Sony jak zwykle lekko się spóźniło ze swoim udziałem. Niewykluczone, że firma po prostu czekała na to, aż protesty w Stanach Zjednoczonych trochę ucichną.

Zważywszy na to, że obecnie wszelkie tematy dość szybko zostają zastąpione przez kolejne, akcja Sony nabiera większego sensu. Cała akcja związana z Black Lives Matter to pokłosie tego, co wydarzyło się w USA, a konkretniej śmierci George-a Floyda. Ta miała miejsce podczas próby aresztowania mężczyzny, co wywołało ogólnokrajowe protesty i zamieszki. Protesty odbywały się także w innych częściach świata, a ruch wspierały największe firmy na świecie. Począwszy od Sony czy Microsoft, a skończywszy na Nintendo, Electronic Arts czy Blizzard. Sony zdecydowało się nawet przesunąć czerwcową prezentację, ponieważ uważano, że w takiej sytuacji nie powinno się zajmować podobnymi rzeczami.

Zobacz też: Nowa Zelandia stanie się ojczyzną gier wideo.

Teraz w PS Store pojawił się darmowy motyw Black Lives Matter dla PS 4. Korporacja przypomina w ten sposób o wydarzeniach sprzed kilku miesięcy. Jego wygląd nawiązuje do grafik, które widywaliśmy na transparentach protestujących.

Źródło: IGN / Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.