Samsung po raz kolejny znalazł się na szczycie światowego rynku układów DRAM dla smartfonów i innych urządzeń ultramobilnych. W pierwszym półroczu 2020 roku firma utrzymała pozycję lidera zarówno pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy, jak i przychodów. Co więcej, jeśli chodzi o ten drugi aspekt, to koreański moloch osiągnął ponad dwukrotnie lepszy wynik, niż jego największy konkurent na tym rynku. Oznacza to, że Samsung nie tylko jest liderem, ale jego stanowisko jest wręcz niepodważalne. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku pamięci masowych.

Samsung liderem układów pamięci dla smartfonów

Samsung liderem układów pamięci dla smartfonów

Według nowego raportu firmy Strategy Analytics udział Samsung Semiconductor w przychodach za I półrocze 2020 roku wyniósł 49%, podczas gdy udział SK Hynix i amerykańskiej firmy Micron Technologies w przychodach wyniósł odpowiednio 24% i 20%. Jeśli chodzi o sprzedaż, to południowokoreański gigant technologiczny miał 54% udziału w rynku. Jednak nie tylko pamięć operacyjna jest tu istotna. Na globalnym rynku smartfonów NAND flash udział Samsunga w przychodach wyniósł 43% w tym okresie. Udział Kioxia Holdings Corp. i SK Hynix w przychodach wyniósł odpowiednio 22% i 17%. Według tego samego raportu łączny przychód w segmencie chipów pamięci do smartfonów wyniósł 19,2 mld USD w pierwszej połowie 2020 roku. W samym II kwartale 2020 roku. Przychody te wyniosły 9,7 mld USD, czyli o 3% więcej niż w II kwartale ubiegłego roku.

Zobacz też: Wystartowała halloweenowa wyprzedaż w PlayStation Store. Oto 40 gier, które warto w niej kupić

Ze względu na zbliżający się sezon świąteczny, wyższa sprzedaż smartfonów może doprowadzić do zwiększenia przychodów firmy Samsung zarówno w segmencie DRAM, jak i NAND flash. Oczekuje się jednak, że amerykańskie sankcje wobec Huawei będą miały negatywny wpływ na producentów układów pamięci. To odbije się więc również na rynkowym liderze, jednak nie zagrozi w żaden sposób jego pozycji.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.