ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Surface Duo smartfony 2020

Użytkownicy narzekają na jakość wykonania Surface Duo – plastikowa ramka pęka na potęgę

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Microsoft zaskoczył wiele osób swoim podejściem do składanych smartfonów. Gdy na rynek trafił Surface Duo, sprzęt został przyjęty dość ciepło, jednak wraz z upływem czasu problemy narastały. Wiele osób szybko zaczęło narzekać na spadki płynności animacji przy przeciąganiu aplikacji między ekranami, a także działanie samego aparatu. Jednak teraz coraz więcej ludzi zaczyna kwestionować jakość wykonania najnowszego „składaka” Microsoftu. Oplatająca go plastikowa ramka potrafi bowiem pęknąć w zasadzie sama z siebie.

Jakoś wykonania Surface Duo od Microsoftu pozostawia wiele do życzenia

Surface Duo trafił do sprzedaży 10 września. Składany smartfon Microsoftu został wyceniony na 1399 dolarów, co po przeliczeniu daje około 5342 złote. Nie da się ukryć, że to wprost astronomiczna kwota jak za smartfon, w którego wnętrzu można znaleźć m.in. zeszłorocznego Snapdragona 855 i tylko 6 GB RAM-u. Jakby tego było mało, ramki urządzenia zostały wykonane z fatalnej jakości plastiku. Cała masa użytkowników Surface Duo donosi, materiał tuż obok portu USB-C jest niezwykle podatny na pęknięcia. Niektórym pękł podczas wpinania kabla do ładowania czy wkładania smartfona do kieszeni.

Zobacz także: Instagram świętuje 10. urodziny i pozwala użytkownikom przywrócić klasyczną ikonę aplikacji

Bez dwóch zdań taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w tak drogim smartfonie. Na razie Microsoft nie odniósł się do komentarzy niezadowolonych użytkowników, ale jest spora szansa, że już niedługo firma zabierze głos. Problem wydaje się coraz powszechniejszy, co nie wróży zbyt dobrze ani dla osób, które kupiły Surface Duo, ani dla samego Microsoftu. Niewykluczone, że będzie z tego niemała afera.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy