Sony i Motorola obniżają ceny tabletów

2 minuty czytania
Komentarze

Android
Tablety z systemem Android cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Popularność byłaby jeszcze większa, gdyby nie cena, która zdaniem wielu osób jest zbyt wysoka. Dwaj producenci tabletów z Androidem postanowili nieco obniżyć ceny swoich urządzeń.

Rynek tabletów z Androidem stale się rozrasta – wszystko za sprawą tego, że potencjalni nabywcy mają możliwość wyboru urządzenia, które jest najbardziej dopasowane do ich potrzeb. Wiele wskazuje na to, że oferta tabletów z Androidem w tym roku będzie znacznie bardziej zróżnicowana niż dotychczas.

Jedną z najpoważniejszych różnic w przypadku aktualnie dostępnych tabletów jest przekątna ekranu (7 lub 10 cali) i cena. Urządzenia oferowane przez Sony i Motorolę zdecydowanie nie należały do tanich, w związku z tym decyzja o obniżeniu cen przez tych producentów wydaje się być dobrym pomysłem – szczególnie z perspektywy osób zainteresowanych zakupem.

Pierwszą firmą, która poinformowała o redukcji cen jest Sony – model Tablet S ma być dostępny nawet o 100 dolarów taniej, dzięki czemu urządzenie to będzie można nabyć już za 399 dolarów. Na razie nic nie wiadomo o ewentualnej obniżce cen modelu Tablet P – może to być spowodowane tym, że jest to stosunkowo nowy produkt.

Po japońskim producencie przyszła kolej na Motorolę. W tym przypadku obniżka dotyczy dwóch modeli – Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition od teraz są tańsze o 50 dolarów. Oznacza to, że model z ekranem o przekątnej 8,2 cala można nabyć już za 380 dolarów, natomiast cena większej wersji zaczyna się od 490 dolarów.

Podobnie jak przy okazji wcześniejszych obniżek cen, ich efekty będą w pierwszej kolejności widoczne dla osób robiących zakupy w Stanach Zjednoczonych. Z czasem niższe ceny zaczną obowiązywać również w pozostałych krajach, w których dane tablety są dostępne.

Osoby zainteresowane zakupem tabletów od innych producentów, również mogą spodziewać się obniżenia cen już dostępnych urządzeń – wkrótce na rynek trafi kilka tabletów, których konfiguracja techniczna będzie znacznie lepsza, dzięki czemu zainteresowanie tymi urządzeniami może być bardzo duże.

źródło: Phandroid

Motyw