snapdragon 810 qualcomm

 

Od kilku tygodni słyszymy różne wersje wydarzeń mówiące o tym, co będzie zamknięte w obudowie Samsunga Galaxy S6, który niedługo powinien mieć swoją premierę. Informację na ten temat są już tak popularne, że jedna ze stron konfliktu postanowiła nie do końca wprost poinformować jak to wszystko wygląda.

 

Chodzi oczywiście o Qualcomma, który razem ze swoim rocznym zestawieniem finansowym postanowił poinformować, że w tym roku jeden z najpopularniejszych smartfonów z najwyższej półki nie będzie korzystał ze Snapdragona 810. Z początku można byłoby myśleć, że mowa jest o Sony lub LG, ale razem z zaistniałą sytuacją związaną z Galaxy S6 jest to niemalże pewne, że chodzi właśnie o produkt Samsunga. W takim razie pozostaje zadać sobie pytanie: czemu? Niedawno o tym pisałem, ale najpopularniejsze dwie teorie mówią o problemach technicznych (przegrzewanie się) Snapdragona 810 oraz o chęci Koreańczyków na wybicie własnych układów Exynos. Być może także jest trzecia wersja, która opiera się na ulepszonej wersji tego układu Qualcomma, która trafi właśnie do Galaxy S6.

 

Oczywiście teraz każdy może stworzyć swoją własną wizję tego konfliktu, aczkolwiek coraz bardziej upewniamy się tym, że tegoroczna edycja flagowego smartfonu Samsunga nie będzie wykorzystywała układ Qualcomma. Według Was to dobrze czy źle?

 

 

źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.