Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 to nowa propozycja od producenta, która wyróżnia się na tle jego innych sprzętów. Nie tylko dlatego, że zdecydowano się odświeżyć urządzenie nowymi podzespołami, ale dlatego, że w obudowie laptopa umieszczono schowek na bezprzewodowe słuchawki. Teraz już nie będzie obawy przed tym, że te się gdzieś zgubią, a dodatkowo będzie można je naładować.

Lenovo ThinkBook 15 Gen 2

Lenovo ThinkBook 15 Gen 2
Lenovo ThinkBook 15 Gen 2

Firma zaprezentowała ostatnio kilka nowych sprzętów, które mają pojawić się na amerykańskim rynku. Wśród nich znalazł się model Lenovo ThinkBook 15 Gen 2, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych laptopów. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że komputery tego rodzaju nie są specjalnie innowacyjne pod względem budowy. Owszem, zdarzają się wyjątki, ale zazwyczaj mamy do czynienia z dość prostą bryłą i tyle. Tymczasem Lenovo postanowiło tutaj trochę „poszaleć”, bo umieściło w obudowie laptopa stację dokującą dla ich słuchawek ThinkBook.

Ta znajduje się po prawej stronie urządzenia i służy jednocześnie do przechowywania oraz ładowania słuchawek. Kiedy wyciągnie się słuchawki, te automatycznie mają łączyć się z laptopem, więc problem parowania ma być rozwiązany. Dodatkowo wyposażone je w ANC, czyli aktywną redukcję szumów z otoczenia, więc korzystanie z nich może nadawać się do biurowej przestrzeni. Trzeba przyznać, że to dość ciekawe rozwiązanie i na dodatek takie, które wydaje się mieć sporo sensu. Szczególnie wtedy, kiedy w pracy często używa się słuchawek i nie chce się nosić ich ze sobą.

Zobacz też: Samsung Galaxy M11 zawitał do Polski – ile kosztuje?

Oprócz tego Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 będzie oferowało to, co inne nowe laptopy. Klienci będą mieli możliwość wyboru procesora (Intel 11. generacji lub AMD Ryzen 400), dysku (SSD lub HDD). Przekątna ekranu wynosi 15,6 cala i oferować ma rozdzielczość Full HD. Za to wszystko zapłaci się około 950 dolarów, czyli mniej więcej 3670 złotych, choć oczywiście cena uzależniona jest od wybranej specyfikacji. I niestety, to raczej wątpliwe, żeby sprzęt pojawił się w naszym kraju, a przynajmniej jeszcze nic o tym nie wiadomo.

Źródło: Lenovo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.