Kilka tygodni temu Microsoft ogłosił, że współpracuje z EA, aby powiązać EA Play z Xbox Game Pass dla konsol i PC. W tym czasie połączona usługa nie miała określonej daty premiery. Producent stwierdził jedynie, że usługa wystartuje jeszcze w sezonie przedświątecznym. Teraz jednak już wiemy, kiedy możemy się spodziewać rozszerzenia biblioteki Microsoftu. Co jednak najważniejsze, informacje te są w pełni oficjalne i pochodzą z pierwszej ręki.

Połączenie EA Play i Xbox Game Pass

Połączenie EA Play i Xbox Game Pass

Microsoft niespodziewanie ujawnił, że pakiet EA Play zawita do Xbox Game Pass 10 listopada, czyli w dniu premiery Xboxów z serii X i S. Warto jednak podkreślić, że dotyczy to tylko członków Xbox Game Pass Ultimate. Abonenci wersji na PC dostaną nowe gry dopiero w grudniu. Przy okazji Pakiet Game Pass Ultimate oprócz pierwotnych korzyści zapewni użytkownikom dostęp do platformy do gier w chmurze firmy Microsoft, znanej wcześniej jako Project xCloud. Użytkownicy mogą rozpocząć grę na swoim Xboksie i kontynuować ją na swoim PC lub smartfonie z Androidem. 

Zobacz też: Zakup ARM przez Nvidię może nie dojść do skutku ze względu na… USA

Microsoft również przypomniał użytkownikom, że dzięki niedawnemu nabyciu ZeniMaxa katalog tytułów AAA Bethesdy ma stać się dostępny dla członków Game Pass. Ponieważ ZeniMax jest również właścicielem id Software, Doom Eternal ląduje na platformie od 1 października. Trzeba przyznać, że mnogość tytułów w ramach abonamentu wręcz przytłacza. Zwłaszcza jeśli porównamy cenę abonamentu do ceny gier przyszłej generacji. Dzięki temu Xbox Series S stanie się idealną maszyną dla naprawdę oszczędnego gracza. Zwłaszcza, że ten wcale nie będzie musiał iść na zbyt wielkie kompromisy, jeśli chodzi o jakość dostępnej biblioteki gier.

Źródło: TechSpor

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.