W zeszłym tygodniu, na imprezie Time Flies, Apple wprowadziło cztery nowe produkty. Jednak wbrew wcześniejszym oczekiwaniom żaden z nich nie był iPhonem. Oczywiście nadzieje na premierę nowych smartfonów były raczej płonne, ponieważ wszystkie przecieki sugerowały, że zadebiutuje on dopiero w październiku. Okazuje się, że seria iPhone 12 ma się doczekać kolejnego, niespodziewanego członka rodziny. Mowa tu o iPhone 12 mini. 

Apple iPhone 12 mini

Apple iPhone 12 mini

Różne raporty i przecieki mówią od miesięcy, że będą cztery modele iPhone 12 w tym roku w zależności od wielkości ekranu. Jednak ich nazwy marketingowe pozostały tajemnicą. Obraz udostępniony przez osobę podpisującą się na Twitterze jako @duanrui1205 prezentuje naklejki przeznaczone dla silikonowych case serii iPhone 12. Te rzekome naklejki na opakowaniach przy okazji ujawniają nazwę wszystkich czterech smartfonów producenta. Już wcześniejsze doniesienia głosiły, że Apple wyda trzy różne warianty urządzenia, a model podstawowy to ta pośrodku, czyli z 6,1-calowym ekranem. 

Zobacz też: Samsung Pay w Niemczech – nowy sposób to szansa, że usługa zawita do Polski

No dobrze, nie przedłużajmy już. Oto podane nazwy tych smartfonów z przypisanymi do nich rozmiarami ekranu:

  • 5,4 cala — iPhone 12 Mini
  • 6,1 cala — iPhone 12
  • 6,1 cala — iPhone 12 Pro
  • 6,7 cala — iPhone 12 Pro Max

Oczywiście wciąż to tylko przeciek. Jednak ta sama osoba stoi za ujawnieniem specyfikacji nowego iPada Air 4. Można więc z dużą dozą prawdopobieństwa potraktować go jako dość wiarygodne źródło informacji. Biorąc pod uwagę, że nowy iPhone SE bazuje na najwydajniejszym układzie swojej generacji, można się spodziewać, że iPhone 12 mini także dostanie flagowy układ. Mam także nadzieję, że nie będzie to tańszy i okrojony wariant, a pełnoprawny flagowiec, który po prostu będzie mniejszy. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.