Samsung Pay w Niemczech dostępny będzie dla wszystkich od 28 października. Obecnie trwają testy usługi, ale ta będzie działała inaczej, niż można się było spodziewać. Koreańczycy nie weszli bowiem we współpracę z żadnym bankiem, ale z Visą oraz niemieckim fintechem Solarisbank. To sprawiło, że korzystanie z Samsung Pay będzie możliwe u naszych zachodnich sąsiadów i to bez większych problemów.

Samsung Pay w Niemczech

Samsung Pay w Niemczech
Fot. Solarisbank

Brak Samsung Pay w Polsce to rzecz, która wielu użytkowników smartwatchów skutecznie zniechęca do zakupu sprzętu producenta. O ile w smartfonie można to spokojnie obejść i korzystać, chociażby z Google Pay, to na smartwatchu takiej możliwości już nie ma. No, chyba że Samsung zdecyduje się na podobny ruch, jaki właśnie przeprowadził w Niemczech. Solarisbank poinformował w wiadomości prasowej, że Samsung Pay w Niemczech będzie pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Europie. Koreańczycy nie zdecydowali się bowiem na to, by nawiązywać współpracę z konkretnymi bankami, jak to zwykle się dzieje przy okazji płatności zbliżeniowych. Postawiono na inne rozwiązanie.

Użytkownik po zarejestrowaniu się w Samsung Pay dostanie dostęp do wirtualnej karty Visa. Według informacji prasowej tą będzie można przypisać do niemal każdego konta w niemieckich bankach. To wszystko jest możliwe dzięki współpracy z Visą oraz Solarisbankiem, gdzie de facto trzeba będzie otworzyć konto i zweryfikować je jakąś minimalną płatnością. Po podpięciu wirtualnej karty do konkretnego banku, płatności i tak będą „schodziły” właśnie z niego. Weryfikacja w Solarisbank będzie odbywała się z wykorzystaniem procedury KYC, więc nie trzeba będzie pojawiać się w żadnej placówce, czy też nawiązywać połączenia wideo przez Internet.

Zobacz też: Xioami Mi Band 4 z NFC coraz bliżej Polski.

Czy Samsung Pay w Polsce także ma szasnę w końcu się pojawić? Cóż, tutaj wiele zależy od samej Visy, bo to dzięki niej wprowadzenie płatności w Niemczech było możliwe. Trzeba więc trzymać kciuki, bo szanse są.

Źródło: Solarisbank / Cashless

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.