dakelele 3 iphone 6

 

Na początku grudnia przedstawiony został chiński smartfon, który korzysta z tradycji tego państwa, a więc kopiowania innych. Źródłem, od którego zostały pobrane dane nie mogła być inna firma jak Apple oraz ich ostatni model w postaci iPhone’a 6. Tak oto powstał smartfon znany dzisiaj jako Dakalele 3.

 

Zapytacie się gdzie charakterystyczna nazwa „Big Cola”? Najprawdopodobniej producent postanowił zrezygnować z niej ze względu na wiele szyderstw z tego powodu, choć wielu z Was uważało to za oryginalne i jak najbardziej trafione nazewnictwo. Mimo wszystko, „dużej coli” już nie ma i zostaje samo Dakalele 3, którego prawdziwe zdjęcia właśnie trafiły do Sieci. Klon iPhone’a 6 prezentuje się następująco:

 

Widać różnice w stosunku do pierwowzoru? Oczywiście, nie jest to wierna kopia produktu Apple i już na samym procesie projektowania było to wiadome za sprawą chociażby rozmiaru wyświetlacza (5-cali FullHD). Pozostała specyfikacja również odbiega nieco od iPhone’a i prezentuje się następująco:

 

  • 64-bitowy układ MediaTeka MT6752 (8×1,7 GHz) z Mali-T760;
  • 3 GB RAM;
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparaty: 13 MPx (Sony IMX214) i 8 MPx;
  • akumulator o pojemności 2500 mAh;
  • grubość: 7,25 mm.

 

Mimo wszystko, jeżeli nie stać Was na iPhone’a 6 lub nie chcecie go mieć z innych powodów to Dakalele 3 może być Wasze już za około 900 złotych. W tej cenie otrzymacie bardzo wydajne urządzenie, ale niestety najprawdopodobniej działające tylko w Chinach. W sklepach nie pojawiły się jeszcze wersje mogące współpracować z częstotliwościami wykorzystywanymi w naszym kraju. Jednak jeśli już takowa się pojawi to bylibyście skłonni ją kupić?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.