ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Watch Lite lub Redmi Watch

Xiaomi Mi Watch Lite zbiera certyfikaty – nadchodzi Redmi Watch?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Czy jakkoliwiek ten zegarek w naszym regionie będzie się nazywał. Mi Watch Lite to okrojona wersja Xiaomi Mi Watch, który nie trafił na nasz rynek. Problem z Xiaomi jest natomiast taki, że nie wiadomo jak się ów Mi Watch Lite będzie nazywał, jeśli do nas zawita. Może zachować swoją nazwę, zostać ochrzczony jako Redmi Watch, lub doczekać się zupełnie innego napisu na pudełku. Dlatego też lepiej skupić się na tym, co kryje jego wnętrze.

Xiaomi Mi Watch Lite lub Redmi Watch

W listopadzie 2019 roku firma Xiaomi zaprezentowała zegarek Xiaomi Mi w Chinach, którego cena wynosi 1 299 juanów, czyli około 750 PLN. Wydaje się, że firma planuje teraz zaprezentować bardziej przystępną cenowo wersję Mi Watch jako urządzenie o nazwie Xiaomi Mi Watch Lite. Władze UL zatwierdziły Xiaomi Mi Watch Lite. Lista pokazuje, że numer modelu urządzenia to REDMIWT02 i obsługuje ładowanie 5 V/ 0,4 A. Dodatkowo wczoraj REDMIWT01 otrzymał zgodę od chińskiego organu MIIT. Pewien wiarygodny chiński informator twierdził, że REDMIWT01 zadebiutuje wkrótce jako Redmi Watch w Chinach. REDMIWT02, który został zatwierdzony przez UL, wydaje się wariantem REDMIWT01.

Zobacz też: W Polsce pojawi się 280 nowych stacji ładowania aut elektrycznych – oto mapa z lokalizacjami

W związku z tym wydaje się, że Redmi Watch może być rebrandingowaną wersją jako Xiaomi Mi Watch Lite na niektórych rynkach. Obecnie nie ma żadnych informacji na temat specyfikacji Mi Watch Lite. Na pewno będzie on jednak okrojony względem wersji podstawowej. Podejrzewam, że do odstrzału pójdzie w pierwszej kolejności obsługa łączności komórkowej. Zmniejszenie wydajności urządzenia nie byłoby zbyt dobrym posunięciem. Mamy w końcu do czynienia z WearOS. Procesorów dedykowanych zegarkom nie ma zbyt wiele, a te, co są, znacznie się od siebie różnią. Wszystko jednak okaże się niebawem.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy