ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon 898 w prototypowym smartfonie

Snapdragona 875 jeszcze nie ma, a już wiemy nieco o wersji Plus

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Qualcomm od kilku lat ma zwyczaj wydawania dwóch wersji tego samego procesora. Dobrym przykładem są tutaj Snapdragon 855 i 855 Plus oraz Snapdragon 865 i 865 Plus. Nie inaczej ma być i w przypadku Snapdragona 875, który także ma się doczekać wariantu z Plusem. Ty razem jednak dowiedzieliśmy się czegoś więcej o tym układzie jeszcze przed premierą pierwszej wersji. Oczywiście nie spodziewajcie się zbyt wielu informacji na temat nowego procesora.

Snapdragon 875 Plus w pierwszych przeciekach

Nazwa kodowa tego układu to Could Be Lahaina+, co oznacza, że jest to Snapdragon 875 Plus.
Informacje zamieszczone na Twitterze przez Rolanda Quandta wskazują, że może istnieć regularna wersja Snapdragonu 875, o kryptonimie Lahaina, a następnie Lahaina+, która powstała z myślą o ulepszonej wersji. Przy okazji nie wiadomo, czy układ ten również będzie produkowany przez Samsunga tak jak wersja podstawowa. Czego więc możemy się spodziewać po nowszej wersji?

Zobacz też: Huawei w Decathlon – sprzęty producenta trafiają do sklepu sportowego

Otóż dokładnie tego samego, co po podstawowym Snapdragonie 875. Oznacza to wykorzystanie trzech rdzeni Kyro 685 bazujących na Cortex-A78 oraz czterech odpowiedników Cortex-A55. Wisienką na torcie będzie natomiast ultrawydajny rdzeń Cortex-X1. Układ dostanie także Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.2 i oczywiście łączność 5G. Za nią ma odpowiadać modem Qulamomm X60. Różnice będą się opierały jedynie na taktowaniu rdzeni procesora i układu graficznego, tak jak miało to miejsce do tej pory. Z drugiej strony obecność na rynku Cortexa-X1 daje spore pole do popisu. Gdyby Qualcomm zdecydował się na dodanie nie jednego a dwóch takich układów do wariantu Plus, to skok wydajności byłby niesamowity. To jednak jest raczej mało realny scenariusz.

Źródło: wwcftech

Sprawdź najnowsze wpisy