Wiadomości o Snapdragonie 865 Plus pojawiły się po raz pierwszy w połowie lutego. Następnie w kwietniu prezes Meizu oświadczył, że w tym roku nie dostaniemy flagowego Snapdragona w wersji Plus. Mimo to Digital Chat Station wciąż uparcie twierdził, że dostaniemy taki układ. Dodał nawet, że Lenovo Legion będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w ulepszonego flagowca Qualcomma. Kto mówi prawdę, a kto kłamie? No cóż…

Snapdragon 865 Plus w AnTuTu

Snapdragon 865 Plus w AnTuTu

Jeśli porównamy wiarygodność prezesa dużej, szanowanej firmy i anonimowego użytkownika chińskiego portalu społecznościowego, to wybór wydaje się dość oczywisty. Oczywiście nie zarzucałbym tutaj Digital Chat Station próby oszustwa. Większość jego przecieków okazała się prawdziwa. Jednak zawsze ktoś mógłby go wprowadzić w błąd. W końcu zdobywa informacje nieoficjalnymi kanałami. Natomiast prezes jednego z większych producentów smartfonów, który prowadzi rozmowy z kierownictwem Qualcomma, powinien mieć znacznie łatwiejszy wgląd do tematu produkcji danego układu. Okazuje się jednak, że w tym konkretnym przypadku za fakenewsem stoi właśnie on.

Zobacz też: Darmowe 5 GB internetu na długi weekend dla klientów T-Mobile

Dowodem na to jest wynik referencyjny tego procesora w AntuTu, który został opublikowany w Internecie. Według testu Nadchodzący Snapdragon 865 Plus uzyskał w sumie 667 253 punktów. Jest to o wiele więcej niż wynik Snapdragona 865 z testów OPPO Find X2 Pro, który zdobył 604 123 punktów według majowego zestawienia flagowców w AnTuTu. Snapdragon 865 Plus zostanie wyposażony w rdzeń główny taktowany zegarem 3,1 GHz, trzy rdzenie o wysokiej wydajności taktowane zegarem 2,4 GHz oraz cztery rdzenie energooszczędne taktowane zegarem 1,8 GHz. W porównaniu do Snapdragona 865 jedyną różnicą jest zwiększona prędkość taktowania rdzenia głównego.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.