Elektronikę trudno uznać za dobrą inwestycję poza pewnymi szczególnymi przypadkami. Okazuje się jednak, że Apple Watch to nie tylko wydatek. Może on posłużyć także jako dodatkowe źródło… dochodu. A przynajmniej w Singapurze, gdzie państwo postanowiło wypłacać nagrody pieniężne użytkownikom inteligentnego zegarka Apple. Oczywiście samo posiadanie go nie oznacza jeszcze pieniędzy. Rząd wymaga tutaj czegoś… jeszcze, czyli zdrowia.

Apple Watch jako źródło dochodu

Apple Watch jako źródło dochodu
Apple Watch Series 6

Rząd Singapuru i firma Apple Inc. zawarły partnerstwo, w ramach którego zdrowi obywatele tego azjatyckiego państwa zostaną nagrodzeni. Partnerstwo z Singapurską Radą Promocji Zdrowia zaowocowało stworzeniem aplikacji fitness o nazwie LumiHealth. Ta została stworzona z udziałem lekarzy i ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego. Jest ona częścią programu o nazwie Smart Nation, który został zaprojektowany w celu wykorzystania technologii z korzyścią dla obywateli i przedsiębiorstw. Aplikacja LumiHealth działa w połączeniu z Apple Watch, więc zyskać mogą na niej jedynie użytkownicy urządzeń Apple.

Zobacz też: Chińskie SMIC walczy o możliwość dalszej współpracy z Huaweiem

Jak to działa? Otóż istnieją zadania i tygodniowe cele aktywności dla ćwiczeń, takich jak spacer, pływanie i joga. Za nie dostaje się punkty wymienne na pieniądze. Nagrody sumują się do około 280 USD w okresie dwóch lat. Aplikacja będzie również przypominać użytkownikom o konieczności przeprowadzania badań lekarskich, a także przejść na szczepienia. Apple przy okazji obiecuje, że dba o prywatność użytkowników. Dane z przebiegu akcji nie będą udostępniane poza aplikację, sprzedawane ani wykorzystywane do celów marketingowych. Ponadto będą szyfrowane i przechowywane w wysoce bezpiecznym systemie, zgodnym z prawem Singapuru dotyczącym prywatności i bezpieczeństwa danych. Program ma wystartować już w październiku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.