ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Łatwiejsza instalacja dodatków w Firefoxie na Androida

Mozilla kończy wsparcie swoich popularnych usług – firma nie przewidziała kilku rzeczy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mozilla planuje pożegnać się w tym roku z dwoma dość świeżymi produktami. Pierwszym z nich jest Firefox Send, narzędzie, które firma wprowadziła w 2017 roku, aby umożliwić użytkownikom współdzielenie zaszyfrowanych plików. Send był, ogólnie rzecz biorąc, bardzo lubiany przez społeczność Firefoksa, więc może być zaskoczeniem, że Mozilla planuje go wyłączyć. A właściwie zamknąć, ponieważ z powodu cyberataków wykonywanych przez usługę, ta już została wyłączona jakiś czas temu. 

Koniec Firefox Send i Notes

Koniec Firefox Send i Notes

W lipcu Mozilla zauważyła, że niektórzy użytkownicy zaczęli używać Firefox Send do przeprowadzania ataków phishingowych i wysyłania złośliwego oprogramowania. W odpowiedzi na to firma wstrzymała pracę tego narzędzia. Zadeklarowała jednak, że uruchomi je ponownie w późniejszym terminie, po tym, jak rozwiąże kwestie bezpieczeństwa. Jak widać, jednak decyzja w tej kwestii uległa zmianie. 

W międzyczasie, gdy ważyliśmy koszty całego naszego portfolio i skupiliśmy się na strategii, podjęliśmy decyzję o nieuruchamianiu usługi.

— Podała w oświadczeniu Mozilla. 

Ponieważ Send już został wyłączony, to nie trzeba nic robić, aby przygotować się do jego likwidacji.

Zobacz też: Snapdragon 875 to wielka szansa Samsunga na pokonanie dwóch największych rywali

Drugim narzędziem Mozilli jest Firefox Notes. Podobnie jak Send, Notes wyrósł z nieczynnego firmowego programu Test Pilot. Początkowo był to sposób na wypróbowanie przez Mozillę nowych sposobów na synchronizację zaszyfrowanych danych. Po zakończeniu eksperymentu firma zamieniła Firefox Notes na narzędzie, które można było wykorzystać w programach Firefox i Firefox dla systemu Android. Jednak to się zmieni na początku listopada, kiedy narzędzie to utraci wsparcie Mozilli. Należy więc się śpieszyć i wyeksportować wszystkie swoje notatki, ponieważ potem nie będzie to już możliwe. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy