W ofercie jednej z firm obecnych na polskim rynku pojawił się dom z fotowoltaiką w standardzie. Jak twierdzi przedsiębiorstwo, pomysł zaproponowali sami klienci. Poznaliśmy już cenę omawianego domu.

Dom z fotowoltaiką w standardzie – jak to działa i ile trzeba zapłacić?

W Polsce działa firma Sendom, która zajmuje się produkcją domów prefabrykowanych. Są to domy, których elementy powstają w halach produkcyjnych. Dopiero na placu budowy poszczególne elementy są ze sobą łączone. Firma Stilo Energy prowadzi natomiast działalność związaną z fotowoltaiką. Oba przedsiębiorstwa nawiązały współpracę, w ramach której powstanie 500 domów z fotowoltaiką w standardzie.

Firma Stilo Energy stawia na instalacje oparte o mikrofalowniki montowane bezpośrednio na dachu pod panelem. Dzięki temu przestrzeń w domu nie jest ograniczana, a napięcie prądu jest niższe. Dom z fotowoltaiką w standardzie może być sfinansowany kredytem hipotecznym pod warunkiem, że zakup obu będzie odbywał się jednocześnie – mówi Krzysztof Koronkiewicz ze Stilo Energy. No właśnie, a ile w zasadzie kosztuje omawiany dom? Cena to 299 tysięcy zł. Dopłacając ok. 25 tysięcy zł, otrzymamy podobny dom, w skład którego wchodzi jednak dodatkowo antresola oraz dodatkowe szklenie stałe w ścianie szczytowej. W obu domach moc instalacji fotowoltaicznej to 6,4 KWp. Powierzchnia użytkowa domu to w zależności od wybranej opcji ok. 110 m2.

Czytaj także: Polskie małe i średnie firmy nie korzystają z OZE ani z aut elektrycznych – oto przyczyny

Co ważne, kupując dom, klient może skorzystać z rządowego programu Mój Prąd i otrzymać dopłatę do swojej instalacji.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.