Daj się oświecić – tym hasłem Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Resort przypomina, że wniosek można złożyć przez internet i wylicza, ile osób już to zrobiło.

Daj się oświecić i otrzymaj dofinansowanie

daj się oświecić

Wniosek o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd złożyło już ponad 100 tysięcy osób. Połowa z nich zrobiła to przez internet. Czym jest program Mój Prąd? To prawdopodobnie największy w Europie program dedykowany finansowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych.

W ramach dofinansowania można otrzymać pokrycie do 50% kosztów kwalifikowanych zakupu oraz montażu mikroinstalacji. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 5000 zł. Co zrobić, by skorzystać z programu Mój Prąd? Pierwszy krok to zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej. Następnie musimy poczekać na instalację licznika dwukierunkowego przez zakład energetyczny. Gdy to nastąpi, możemy podpisać dwustronną umowę z dystrybutorem energii o przyłączeniu naszej instalacji do sieci elektrycznej. Wtedy pozostaje nam tylko złożyć wniosek o dofinansowanie na stronie Skorzystaj z programu Mój Prąd. Do logowania posłuży nam Profil Zaufany.

Czytaj także: Airbnb poprosiło o wsparcie dla gospodarzy, ale nie doceniło Twittera

Jeśli chcemy otrzymać dofinansowanie, warto wcześniej przygotować elektroniczne wersje kilku dokumentów. Chodzi m.in. o kopię faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej (opatrzoną adnotacją Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd). Kolejne dokumenty to dowód zapłaty faktury lub oświadczenie o dokonanej wpłacie, zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano, a także oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji (tylko w przypadku gdy instalacja jest montowana samodzielnie, przy założeniu posiadania niezbędnych kwalifikacji).

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.