skype-logo

Skype nadal jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, które umożliwiają łatwą komunikację tekstową i wideo. Od momentu wydania ostatniej aktualizacji tego komunikatora dla systemu Android minęło już trochę czasu.

Użytkownicy korzystający ze Skype’a są bardzo przyzwyczajeni do tej marki – w końcu aplikacja ta jest dostępna na większość systemów operacyjnych – zarówno w przypadku komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Producent Skype’a, firma Microsoft, przygotowała aktualizację aplikacji dla Androida.

Najnowsza wersja oznaczona jest numerem 2.6. Lista nowości nie jest zbyt długa, jednak zawiera w sobie elementy, które z pewnością przyczynią się do poprawy komfortu użytkowania tego programu. Skype 2.6 pozwala na przesyłanie plików (w tym obrazków i nagrań wideo) między użytkownikami komunikatora.

Korzystanie z tej możliwości jest całkowicie darmowe. Bardzo istotne jest jednak to, że transmisja plików możliwa jest nie tylko za pośrednictwem sieci WiFi, ale również przy użyciu sieci 3G. W przypadku tego ostatniego rozwiązania konieczne jest jednak zadbanie o to, aby dysponować odpowiednio dużym limitem transmisji danych.

Zmianie uległ również wygląd aplikacji – zmiany w przypadku elementów graficznych mają na celu poprawę komfortu użytkowania. Nowa wersja wprowadza również usprawnienia związane z funkcją „voicemail”, a także pozwala na znacznie łatwiejsze wylogowywanie się i automatyczne logowanie do sieci Skype’a.

Jedna z najpoważniejszych zmian dotyczy tabletów z układem Nvidia Tegra 2. Posiadacze tego typu urządzeń podczas korzystania z komunikatora Skype powinni zauważyć mniejsze zużycie baterii, a także poprawę jakości obrazu w trakcie prowadzenia rozmów wideo – również w trybie pełnoekranowym, korzystając z możliwości dużego ekranu.

Przy okazji rozszerzona została również lista urządzeń obsługujących funkcję rozmów wideo. Praktycznie każdy posiadacz smartfona z Androidem 2.2 lub nowszym może prowadzić rozmowy wideo za darmo. Aktualizacja komunikatora Skype dostępna jest w ramach Android Marketu.

źródło: Skype

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula