ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro z nagrywaniem w 8K i 960 FPS? Ciekawe odkrycie w kodzie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

OnePlus to bardzo znana firma, która słynie głównie ze smartfonów. Jak powszechnie wiadomo, producent oferuje fenomenalne wsparcie. Wczoraj sporą aktualizację dostał OnePlus Nord, a teraz wygląda na to, że flagowce z serii OnePlus 8 jakimś cudem mogą się doczekać wsparcia dla nagrywania w 8K i 960 FPS. Tak przynajmniej sugeruje najnowsze odkrycie XDA-Developers.

Rodzina OnePlus i nagrywanie w 4K/960 FPS – co wiadomo?

ekran OnePlus 8 Pro

W kodzie otwartej bety OxygenOS 11 przeznaczonej dla OnePlusa 8 i OnePlusa 8 Pro znaleziono bardzo ciekawą wzmiankę. Fragment kodu nowej wersji oprogramowania wyraźnie bowiem wskazuje, że firma pracuje nad wsparciem dla nagrywania w 8K i 960 FPS. Na razie ciężko powiedzieć, jak OnePlus chciałby to osiągnąć, bo obecne w wymienionych smartfonach podzespoły niekoniecznie na to pozwalają. Jest jeszcze szansa, że opisywana funkcja wcale nie zmierza do rodziny OnePlus 8, a po prostu jest przygotowywana pod przyszłe flagowce. Byłoby to niemałym rozczarowaniem, ale trzeba mieć ten scenariusz na uwadze.

Zobacz także: Android 11 oficjalnie – koniec testów, poznajcie najważniejsze zmiany

Co ciekawe, w oprogramowaniu odkryto jeszcze jedną bardzo ciekawą linijkę kodu. Otóż można w niej przeczytać wzmiankę o OnePlus Buds Z, czyli nowych, prawdopodobnie bezprzewodowych słuchawkach tytułowej firmy. Aktualnie nie można z całkowitą pewnością stwierdzić, że taki sprzęt istnieje, ale jest to wysoce prawdopodobne. W końcu po co OnePlus miałby o nim wspominać, gdyby nie istniał lub przynajmniej nie był w planach? No właśnie.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy