Sony-Ericsson-Nozomi

Większość producentów smartfonów i tabletów od pewnego czasu pracuje nad urządzeniami, które zostaną zaprezentowane na początku 2012 roku, już teraz wzbudzając duże zainteresowanie. Jednym z takich urządzeń będzie Sony Ericsson Nozomi.

Koniec roku dość tradycyjnie upływa pod znakiem wprowadzania do sprzedaży telefonów, którymi wszyscy ekscytowali się przez ostatnie miesiące. Aktualnie trwają ostatnie prace nad nowymi modelami telefonów, które będą stanowiły pewnego rodzaju punkt odniesienia – zarówno dla pozostałych producentów, jak i użytkowników zainteresowanych zakupem.

Jednym z pewniaków, który zadebiutuje w ciągu najbliższych miesięcy jest Sony Ericsson Nozomi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie to flagowy smartfon japońsko-szwedzkiej spółki. Wiele osób niecierpliwie wyczekuje, aż Sony Ericsson oficjalnie zaprezentuje swoje najnowsze urządzenie.

Ku uciesze zainteresowanych, wyciekła grafika będąca najprawdopodobniej renderem Nozomi. W ten sposób możemy nieco dokładniej przyjrzeć się najnowszemu high-endowemu smartfonowi. Pierwsze komentarze są bardzo pozytywne – nawet wśród osób, którym dotychczas nie do końca odpowiadał design proponowany przez Sony Ericssona.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała konfiguracja sprzętowa Nozomi, jednak nieoficjalnie mówi się o dwurdzeniowym procesorze taktowanym z częstotliwością 1.5 GHz, wyświetlaczu o przekątnej 4.3 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli,1 GB pamięci RAM i 32 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika.

Nozomi ma być wyposażony w aparat z matrycą 12 Mpx i baterię 1750 mAh. Co ciekawe, nie będzie możliwości rozszerzenia wbudowanej pamięci – nie przewidziano czytnika kart microSD. Telefon najprawdopodobniej będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym.

Niemal pewne jest to, że Sony Ericsson zdecyduje się na zastosowanie najnowszej wersji systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich – wprowadzenie do sprzedaży telefonu ze starszą wersją Androida, a następnie udostępnienie aktualizacji byłoby dość uciążliwe dla użytkowników.

źródło: XperiaBlog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula