Sprzedaż telewizorów QLED w naszym kraju zdążyła już „pobić” produkty z technologią OLED. Samsung podzielił się właśnie wynikami badań, które pokazują, że po te telewizory właśnie sięgaliśmy najczęściej. Jednocześnie widać, że to koreański producent zawłaszczył sobie wyjątkowo duży fragment rynku telewizorów.

Sprzedaż telewizorów QLED w górę

Sprzedaż telewizorów QLED
Fot. Samsung

Wygląda na to, że Polacy zdecydowanie pokochali QLED od Samsunga, a przynajmniej tak można wywnioskować po danych opublikowanych przez firmę. Otóż sprzedaż telewizorów QLED w pierwszej połowie tego roku, była o aż dwa i pół raza większa (176 procent), niż telewizorów OLED. I mówimy tutaj o Polce. Na świecie także było widać podobny trend, bo tam sprzedaż takich telewizorów wzrosła o 28 procent. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej firmy, pierwsze półrocze tego roku było dla Samsunga całkiem udane. Ma on w naszym kraju aż 25 procent udziału ilościowego i aż 32 procent w ujęciu wartościowym, jeżeli chodzi o rynek telewizorów. Jeżeli chodzi o ujęcie globalne, to tutaj Samsung także ma powody do zadowolenia. Pierwsze półrocze tego roku dało mu 31,3 procent udziałów w globalnym rynku telewizorów (w ujęciu wartościowym).

Biorąc pod uwagę wolumen dostaw, udział firmy Samsung w globalnym rynku telewizorów osiągnął w pierwszej połowie br. roku 20,7% i 31,3% wartościowo. Jak wynika z danych firmy Omdia (dawniej IHS Markit), Samsung, który od 14 lat jest niezaprzeczalnym liderem rynku, dostarczył w tym okresie 19,07 mln telewizorów, w porównaniu z 19,02 mln telewizorów z roku poprzedniego.

Zobacz też: Ogromna bateria i niezła cena, czyli Samsung Galaxy M51.

Samsung był pierwszy producentem, który wprowadził na rynek telewizory pozwalające na oglądanie treści w jakości 8K. Wprawdzie to jeszcze daleka droga do tego, by takie telewizory pojawiły się w każdym domu. Jednak widać, że kupując nowy sprzęt, coraz większą wagę przywiązujemy do jego jakości oraz możliwości.

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.