ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Acer Iconia Tab A200 – wyciekło promocyjne nagranie wideo

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Acer-Iconia-Tab-A200

Pierwsze informacje na temat Acera Iconia Tab A200 pojawiły się na początku listopada. Najwięcej informacji na temat tego urządzenia wyszło na jaw w momencie, gdy tablet trafił do FCC. Ostatnio wyciekło również nagranie, które pozwala na bliższe przyjrzenie się temu urządzeniu.

Acer Iconia Tab A200 będzie kolejnym tabletem, które już wkrótce trafi do oferty tego tajwańskiego producenta. Kolejne informacje wskazują na to, że pozycja Acera na rynku tabletów ulegnie znaczącemu umocnieniu. Dotychczasowe urządzenia tego producenta cieszyły się dość dużym zainteresowaniem, nie tylko za sprawą interesującej konfiguracji sprzętowej, ale przede wszystkim dzięki atrakcyjnej cenie.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy dzięki Federalnej Komisji Łączności wynika, że A200 będzie wyposażony w ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, Bluetooth, czytnik kart microSD, port USB, modem WiFi. Większość zapowiadanych aktualnie urządzeń będzie wykorzystywała układ Nvidia Tegra 3 – w tym przypadku będzie to poprzednia generacja.

Nvidia Tegra 2 nadal pozostaje bardzo wydajnym układem i w przypadku codziennego zastosowania jego możliwości w zupełności powinny wystarczyć. Istnieje jeszcze inna korzyść wynikająca z wykorzystania Tegry 2 – tablet z pewnością będzie atrakcyjny pod względem ceny, dzięki czemu zwiększy się zainteresowanie nim.

Tegra 2 wcale nie musi oznaczać, że tablet będzie dostępny wyłącznie z systemem Android 3.2 Honeycomb. Wydanie aktualizacji do Androida 4.0 jest bardzo prawdopodobne. Większość urządzeń, które pojawią się po premierze Androida 4.0 będzie wyposażona w najnowszy system – jeżeli stanie się inaczej, producent najprawdopodobniej i tak wyda z czasem aktualizację.

Dzięki powyższemu materiałowi wideo mamy możliwość nieco bliższego przyjrzenia się Iconii A200. Wygląda na to, że tablet będzie prezentował się całkiem nieźle – do tej pory tablety Acera nie były uznawane za przesadnie atrakcyjne od strony wizualnej. Najnowszy model może wnieść jednak pewne korzystne zmiany, które przyczynią się do poprawy wizerunku samej marki.

źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy