nvidia-tegra-3
Kwestią czasu było to, kiedy pojawią się pierwsze informacje na temat najnowszego tabletu firmy HTC, który będzie wykorzystywał możliwości jakie drzemią w platformie Nvidia Tegra 3. Dość szybko wyciekły szczegółowe dane związane ze specyfikacją techniczną tabletu HTC Quattro.

W ciągu najbliższych tygodni jeszcze wielokrotnie pojawiać się będą informacje związane z kolejnymi generacjami już dostępnych na rynku tabletów, które tym razem będą wykorzystywać Tegrę 3. Po Acerze i Asusie przyszedł czas na HTC, które ma wprowadzić swój nowy tablet do sprzedaży już w lutym 2012 roku. Co wiadomo na temat HTC Quattro?

Urządzenie ma być wyposażone w ekran o przekątnej 10,1 cala (natywna rozdzielczość 1280 x 768 pikseli), 1 GB pamięci RAM, 16 GB wolnego miejsca na pliki. Sercem urządzenia będzie czterordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,5 GHz. Poza tym nie mogło zabraknąć czytnika kart microSD, Bluetootha 4.0.

htc-quattro

HTC Quattro będzie wyposażony również w aparat z matrycą 2 Mpx i kamerę internetową 1,3 Mpx – pod tym względem najnowszy Transformer Prime wypada dużo lepiej, jednak w przypadku tabletów nie jest to najważniejsza funkcja. Tajwański producent kontynuuje swoją współpracę z Beats Electronic także w przypadku swojego najnowszego tabletu z systemem Android, stosując rozwiązanie Beats Audio.

Planowo HTC Quattro ma trafić do sprzedaży w lutym 2012 roku – co bardzo istotne, jednocześnie do sprzedaży mają trafić dwie wersje – WiFi oraz WiFi + 3G. Niestety, ale na razie nie wiadomo, jakiej ceny można spodziewać się w przypadku najnowszego tabletu firmy HTC – mamy jednak nadzieję, że będzie ona niższa niż w przypadku Flyera.

Jaka wersja Androida będzie zastosowana w Quattro? Z racji tego, że premiera ma mieć miejsce dopiero w lutym 2012 roku, niemal pewne jest to, że urządzenie będzie działało pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Wydanie tego tabletu z systemem Honeycomb byłoby sporym rozczarowaniem dla rzeszy osób, które liczą na możliwość korzystania z nowego Androida.

źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula