Virgin Galactic kabina statku turystycznego

Virgin Galactic zadba, aby widoki podczas turystycznych lotów w kosmos były niezapomniane

Newsy

Turystyka kosmiczna to dość droga zabawa. Nawet lot balonem w kosmos, a raczej wyższe warstwy atmosfery, który ma być budżetową wersją takiej wycieczki, będzie oznaczał wydanie równowartości małego mieszkania w dużym polskim mieście. Loty w kosmos ekskluzywnymi statkami są więc czymś, na co jedynie najbogatsi będą sobie mogli pozwolić. A skoro wydadzą na to fortunę, to mają prawo oczekiwać wygód, prawda?

Virgin Galactic prezentuje kabinę statku turystycznego

Virgin Galactic kabina statku turystycznego

Wygląd kabiny przypomina coś, co można oglądać w nowszych filmach S-F. Jest sterylnie, wygodnie i ma futurystyczny styl. Z drugiej strony to jedynie wizualizacja w programie graficznym. W rzeczywistości penie będziemy mieli do czynienia z większą ilością detali. A właściwie nie my, tylko osoby, które będzie stać na taki lot. Warto również zwrócić uwagę na gęsto rozstawione okna, których zadaniem będzie zapewnienie świetnego widoku. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu firmy:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Ostatecznie wnętrze statku kosmicznego zostało zaprojektowane z myślą o jednym, podstawowym celu. Jest nim uzyskanie doskonałego widoku Ziemi z kosmosu. To wielka chwila, bo choć to tylko wizualizacja, to niesie ze sobą coś, co niedługo będzie bardzo realne. Pozwoli to tysiącom ludzi bezpiecznie zrealizować ich marzenia o locie w kosmos.

Zobacz też: PeoPay KIDS w AppGallery – aplikacja dla dzieci i rodziców w HMS już wkrótce

Zgodnie z wtorkowym komunikatem prasowym Virgin Galactic nawiązała współpracę z brytyjską firmą projektową Seymourpowell w celu opracowania wnętrza pojazdu. Razem mieli stworzyć elegancką, ale postępową, zorientowaną na doświadczenie koncepcję. Pojedyncze, odchylane fotele będą wykonane z aluminium i włókna węglowego, aby wytrzymać działanie przeciążeń do 3G generowanych przez silniki pojazdu. Ekrany zamontowane w oparciach foteli będą pokazywały na żywo dane z lotu oraz obraz z 16 kamer HD zamontowanych na zewnątrz pojazdu. Te filmy i zdjęcia zostaną również udostępnione osobom znajdującym się na pokładzie po zakończeniu lotu do udostępnienia na portalach społecznościowych. Dla wielu osób to może być czołowy argument za udaniem się na taką wycieczkę. Dobrze więc, że twórcy o tym pomyśleli. Kosmiczni turyści, którzy będą chcieli zobaczyć planetę na własne oczy, będą mogli spojrzeć przez jedno 12 okien kabiny. Ponieważ celem tych wycieczek jest umożliwienie ludziom doświadczenia nieważkości, kabina jest pokryta miękkimi powierzchniami i uchwytami. 

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x