PeoPay KIDS w AppGallery

PeoPay KIDS w AppGallery – aplikacja dla dzieci i rodziców w HMS już wkrótce

2 minuty czytania
Komentarze

Aplikacja PeoPay KIDS w AppGallery ma być dostępna już niedługo, a tym samym będzie już kolejną od Banku Polskiego Pekao S.A., która zwita w Huawei Mobile Services. Trzeba przyznać, że to bardzo szybko od samego momentu premiery, bo PeoPay KIDS zostało zaprezentowane pod koniec maja tego roku, czyli raptem dwa miesiące temu.

PeoPay KIDS w AppGallery

PeoPay KIDS w AppGallery
Fot. PeoPay KIDS

Docelowo PeoPay KIDS w AppGallery będzie w pełni zintegrowane z Huawei Mobile Services, ale to jeszcze nie nastąpiło. Obecnie aplikacje można pobierać wprawdzie ze sklepu, ale na sprzęty z Google Mobile Services. Jednak w niedługim czasie ma to ulec zmianie, choć nie sprecyzowano dokładnie, kiedy miałoby to nastąpić. Podobnie było z główną aplikacją Banku Polskiego Pekao S.A., więc użytkownicy korzystający już z HMS są do tego przyzwyczajeni.

Samo PeoPay KIDS to aplikacja, która ma pomóc najmłodszym w tym, by ci nauczyli się zarządzania finansami. Rodzice mogą przelewać na specjalne konto kieszonkowe oraz mieć kontrolę nad tym, ile i na co ich pociecha wydaje pieniądze. Tutaj Pekao S.A. postanowiło wydawać do konta dla dzieci fizyczną kartę, więc nie ma możliwości płacenia z wykorzystaniem np. telefonu. Zważywszy jednak na to, że mówimy o produkcie przeznaczonym dla najmłodszych, nie jest to złe rozwiązanie. Wśród innych możliwości, które ma do zaoferowania aplikacja, są także „Skarbonki”. To rodzaj konta oszczędnościowego, gdzie najmłodsi mogą przelewać środki i zbierać na konkretny cel, który sami sobie ustalą.

Zobacz też: Galaxy Watch 3 na pierwszym materiale wideo.

Wielu użytkowników obawiało się, że brak usług Google sprawi, że żadna aplikacja bankowa nie będzie dostępna w AppGallery. Tymczasem większość dużych banków w Polsce już taką posiada w sklepie producenta. Widać więc, że nie jest tak, że zapomniano w ogóle o Huawei. Zważywszy na to, że w AppGallery jest już blisko 1000 polskich aplikacji, a ta liczba cały czas rośnie.

Źródło: Huawei Informacja prasowa

Motyw