CES to jedna z największych corocznych konferencji technologicznych na świecie. Jest to punkt startowy dla wielu firm technologicznych, które w jej trakcie prezentują swoje najnowsze innowacje na nadchodzący rok. Jest to swoisty raj dla branżowych mediów. Niezwykle istotne dla nich i twórców wynalazków jest to, aby media były na miejscu. Ich przedstawiciele mogli zapoznać się z gadżetami i zadawać pytania. Niestety, okazuje się, że ten etap, przynajmniej na jakiś czas mamy już za sobą.

CES 2021 tylko online

CES 2021 tylko online

Organizatorzy obiecywali, że targi CES 2021 odbędą się zgodnie z planem, jednak z uszanowaniem zasad bezpieczeństwa. No cóż, targi nie zostały odwołane, jednak ich fani i tak mają powody do narzekania. Stowarzyszenie Technologii Konsumenckich (CTA) ogłosiło, że edycja Consumer Electronics Show (CES) w 2021 roku będzie miała charakter w pełni cyfrowy. Zmiana decyzji ma miejsce związku z tym, że nowe przypadki Covid-19 w USA pojawiają się w rekordowym tempie. Nic nie wskazuje na to, aby koniec pandemii był widoczny na horyzoncie. Decyzja ta więc wynika jedynie z przyczyn bezpieczeństwa i jest przez to w pełni zrozumiała.

Zobacz też: Google pozwoli swoim pracownikom znacznie dłużej pozostać w domach

Gary Shapiro, prezes i dyrektor generalny CTA, powiedział, że po prostu nie jest możliwe bezpieczne zebranie dziesiątek tysięcy ludzi w Las Vegas, aby spotkać się i prowadzić interesy osobiście. 

Przejście na w pełni cyfrową platformę w 2021 roku pozwoli nam dostarczyć unikalne doświadczenie, które pomoże naszym wystawcom nawiązać kontakt z dotychczasową i nową publicznością.

— Stwierdził.

Pocieszające jest to, że targi mają powrócić w dawnej formie zaraz po okiełznaniu pandemii. Miejmy nadzieję, że zobaczymy je już w 2022 roku. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.