Google stawia na bezpieczeństwo odniesieniu do sprowadzania pracowników z powrotem do biur w obliczu pandemii Covid-19. Podczas gdy wiele osób chce powrotu do jakiegoś pozoru normalności, gigant przedłużył decyzję o pracy zdalnej. Ta ma potrwać kolejne 12 miesięcy. Warto tu przypomnieć, że jeszcze niedawno gigant poinformował pracowników, że powinni być gotowi na powrót do biura już w styczniu. Jednak wedle nowej decyzji będą oni pracować w domu przynajmniej do lipca przyszłego roku. Termin ten, zależnie od rozwoju sytuacji również nie musi okazać się ostatecznym.

Google przedłuża pracę zdalną o rok

Google przedłuża pracę zdalną o rok

Według wewnętrznych źródeł The Wall Street Journal dyrektor generalny Google Sundar Pichai podjął taką decyzję w zeszłym tygodniu. W otwartym liście do pracowników, który został wydany w poniedziałek, stwierdził, że ma nadzieję, że zmiana terminu zagwarantuje pracownikom elastyczność, aby mogli zrównoważyć pracę z opieką nad ich rodzinami. Ma to częściowo związek z zakończeniem się letnich wakacji w USA. Nie wiadomo czy dzieci będą mogły powrócić do szkół, czy konieczne będzie skupienie się na zajęciach zdalnych. W takim wypadku praca zdalna umożliwi opiekę nad nimi.

Zobacz też: Tydzień Smartfonów w X-kom – oto pełna lista przecenionych telefonów

Decyzja Google o utrzymaniu pracowników w domu przez kolejny pełny rok bez wątpienia wpłynie na to, co robią inni wielcy giganci technologiczni. Czy Apple, Microsoft i inne firmy pójdą w ich ślady, czy też zdecydują się sprowadzić pracowników z powrotem w ciągu najbliższych miesięcy? No cóż, czas pokaże. Możliwe jednak, że Google będzie tutaj przykładem, na którym inni postanowią się wzorować. Zwłaszcza że praca zdalna zapewnia większe bezpieczeństwo. W końcu niemal całkowicie wyklucza możliwość zarażenia współpracowników.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.