Rok 2020 jest niezwykle ubogi w imprezy. Niemal wszystkie targi i pokazy zostały odwołane. Część z nich trafiła do sieci, jednak bądźmy szczerzy: to nie to samo. Niektórzy organizatorzy uczciwie przyznają, że odwołują całość i tegoroczna edycja się nie odbędzie. Inni… no cóż, twierdzą, że impreza będzie miała miejsce, tyle ze w innym terminie. Czyli przyszłym roku. Pewnie dla grupy marketingowców takie twierdzenie brzmi lepiej, ja jednak odnoszę wrażenie, że ktoś traktuje nas jak głupków. Na szczęście od przyszłego roku może powrócić normalność.

Targi CES 2021 potwierdzone

CES 2021 potwierdzone

Stowarzyszenie Technologii Konsumenckich (CTA) jest organizatorem popularnych targów elektroniki użytkowej, znanych pod skrótem CES. Ogłosiło ono, że ich edycja zaplanowana na 2021 rok odbędzie się zgodnie z planem. To oznacza, że w styczniu w Las Vegas znów zbiorą się firmy technologiczne, dziennikarze i pasjonaci. Grupa twierdzi, że zamierza udostępnić platformę wystawcom, aby mogli oni dotrzeć do konsumentów. Dodatkowo organizator obiecuje, że odbędzie się wiele transmisji na żywo z targów i przyjęte zostaną szersze wytyczne dotyczące bezpieczeństwa.

Zobacz też: Oto nowa przystawka Android TV prosto od Google – Sabrina z nowym interfejsem

Targi CES 2020 odbyły się w styczniu tego roku tuż przed tym, jak pandemia COVID-19 stała się światowym kryzysem zdrowotnym. Targi MWC 2020 nie miały tego szczęścia, ponieważ zostały odwołane. To oznacza, że CES było pierwszą i jak na razie ostatnią wielką imprezą tego typu. Wiele wskazuje również na to, że będzie pierwszą po powstrzymaniu najgroźniejszych skutków pandemii. Tegoroczna edycja zgromadziła około 175 tysięcy uczestników. Wątpię, żeby w przyszłym roku pojawiło się tak wiele osób. Mimo wszystko nie wiadomo, czy uda się utrzymać bezpieczne środowisko w obliczu pandemii COVID 19. Jeśli całość się powiedzie, to może być szansą na powrót innych imprez. Jeśli jednak wzrośnie ilość zarażonych, to może się okazać dla nich gwoździem do trumny. Trzymajmy więc kciuki za ten pierwszy scenariusz.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.