Dziś oficjalnie ogłoszono, że możliwość realizowania transakcji za pomocą kodu Blik wkrótce pojawi się w Nest Banku. Bank ten podpisał umowę dotyczącą uczestnictwa w systemie Blik z jego operatorem, czyli Polskim Standardem Płatności.

Kiedy Blik pojawi się w Nest Banku i będą mogli z niego korzystać klienci?

blik w nest banku

Już teraz Blik w Nest Banku jest na etapie testów wewnętrznych. Klientom banku możliwość wykonywania operacji za pomocą Blika będzie udostępniona najpóźniej do końca trzeciego kwartału 2020 r. Podobnie jak w innych bankach, które już uczestniczą w systemie, tak i w Nest Banku specjalny kod klient będzie mógł wygenerować w aplikacji mobilnej.

Blik pozwala w prosty sposób płacić w internecie bez podawania danych karty płatniczej. Za jego pomocą można także płacić w wybranych sklepach stacjonarnych oraz wypłacać gotówkę z bankomatów. Blik notuje w Polsce rekordowe wyniki, o czym kilkukrotnie pisaliśmy już na naszym portalu. Od 2018 roku chętniej korzystamy z Blika niż z kart płatniczych w przypadku płatności przez internet. Przez 5 lat funkcjonowania systemu Polacy zrealizowali przy jego wykorzystaniu ponad 430 mln transakcji. Tylko w pierwszym kwartale tego roku tych transakcji było blisko 78 mln.

Czytaj także: Bankowość mobilna – jak korzystać, bezpieczeństwo, funkcje

Możliwość korzystania z Blika udostępnia już 14 banków lub grup bankowych. Ponad 90% wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych ma możliwość korzystania z tej metody płatności.

źródło: Polski Standard Płatności

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.