17 lipca na Netfliksie zadebiutowała produkcja Zenek i szybko okazało się, że jest to najpopularniejszy film na tej platformie w Polsce. Film wyprodukowany przez Telewizję Polską opowiada o znanym polskim wokaliście Disco Polo.

Dlaczego „Zenek” to najpopularniejszy film na Netfliksie w Polsce?

Zenek najpopularniejszy na netfliksie

Nie minął jeszcze tydzień od debiutu Zenka na Netfliksie, a już jest on na pierwszym miejscu listy TOP 10 najchętniej oglądanych filmów na Netfliksie w Polsce. Pokonane zostały takie produkcje, jak Przeklęta, Aquaman czy The Old Guard.

Wynik, który produkcja TVP osiągnęła na Netfliksie, może niektórych dziwić. Wystarczy zwrócić uwagę na tematykę filmu. Nie jest tajemnicą, że Disco Polo, a zatem także historia Zenona Martyniuka, największą popularnością cieszą się wśród starszych pokoleń. Szczególnie z mniejszych miejscowości. Tymczasem platformy VOD są szczególnie popularne wśród osób młodych, które często ograniczają oglądanie tradycyjnej telewizji na rzecz m.in. Netfliksa. Widzowie, którzy oglądają filmy na różnych platformach w internecie, w wyniku pandemii przestali się już różnić od widzów chodzących do kina – zauważa jednak krytyk filmowy Tomasz Raczek w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. Jego zdaniem publiczność chodząca do kin przeniosła się do internetu. Choć multipleksy są ponownie otwierane, ich repertuar obecnie nie różni się znacząco od tego, co można obejrzeć na platformach streamingowych. Nic więc dziwnego, że w internecie podoba się to, co wcześniej podobało się w kinach – tłumaczy Tomasz Raczek.

Czytaj także: Wtorkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – co nowego w serwisie?

Popularność filmu Zenek może tłumaczyć również inny fakt. W przeszłości niejednokrotnie okazywało się już, że Polacy wyjątkowo chętnie sięgają na platformach streamingowych po rodzime produkcje.

źródło: wirtualnemedia.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.