Chrome z mniejszym zużyciem energii

Google Chrome na Androida wkrótce pozwoli na biometryczne uwierzytelnianie płatności

Newsy

Google Chrome to obecnie najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, z której korzysta naprawdę wiele osób. Mając to na uwadze, firma z Mountain View ma świetny powód do nieustannego ulepszania swojego produktu. Kilka miesięcy temu użytkownicy Chrome na komputerach odkryli wsparcie dla funkcji Windows Hello, pozwalającej na uwierzytelnianie płatności za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy na komputerach z Windowsem. Niewiele osób posiada laptopy z czytnikiem linii papilarnych czy skanerem twarzy, ale za to większość korzysta już ze smartfonów wspierających choć jedną z wymienionych funkcji. Wygląda na to, że już niedługo użytkownicy Google Chrome na Androida będą mogli wykorzystać odcisk palca lub skan twarzy do potwierdzania zakupów w Sieci.

Google Chrome na Androida i biometryczne uwierzytelnianie płatności

Google Chrome android uwierzytelnianie biometryczne platnosci

W najnowszej wersji Google Chrome na Androida pojawiła się nowa flaga zatytułowana „Allow using platform authenticators to retrieve server cards”. Gdy zostanie włączona, to w teorii ma pozwolić na potwierdzanie płatności za pomocą biometrii – odciskiem palca lub skanem twarzy. „W teorii”, bo funkcja na razie nie działa, choć zapewne już wkrótce się to zmieni.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Motorola Moto G 5G Plus oficjalnie – to pierwszy smartfon z tej linii z obsługą 5G

Przy wykorzystaniu biometrii nie będzie trzeba już wpisywać kodów CVC w przypadku kart podpiętych do Google Pay. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i po prostu umili robienie zakupów w internecie, bez wpływu na bezpieczeństwo. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie, kiedy opisywana nowość będzie w pełni funkcjonalna i trafi do wszystkich użytkowników Chrome na Androida.

Źródło: XDA-Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x