Google Chrome to obecnie najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, z której korzysta naprawdę wiele osób. Mając to na uwadze, firma z Mountain View ma świetny powód do nieustannego ulepszania swojego produktu. Kilka miesięcy temu użytkownicy Chrome na komputerach odkryli wsparcie dla funkcji Windows Hello, pozwalającej na uwierzytelnianie płatności za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy na komputerach z Windowsem. Niewiele osób posiada laptopy z czytnikiem linii papilarnych czy skanerem twarzy, ale za to większość korzysta już ze smartfonów wspierających choć jedną z wymienionych funkcji. Wygląda na to, że już niedługo użytkownicy Google Chrome na Androida będą mogli wykorzystać odcisk palca lub skan twarzy do potwierdzania zakupów w Sieci.

Google Chrome na Androida i biometryczne uwierzytelnianie płatności

Google Chrome android uwierzytelnianie biometryczne platnosci

W najnowszej wersji Google Chrome na Androida pojawiła się nowa flaga zatytułowana „Allow using platform authenticators to retrieve server cards”. Gdy zostanie włączona, to w teorii ma pozwolić na potwierdzanie płatności za pomocą biometrii – odciskiem palca lub skanem twarzy. „W teorii”, bo funkcja na razie nie działa, choć zapewne już wkrótce się to zmieni.

Zobacz także: Motorola Moto G 5G Plus oficjalnie – to pierwszy smartfon z tej linii z obsługą 5G

Przy wykorzystaniu biometrii nie będzie trzeba już wpisywać kodów CVC w przypadku kart podpiętych do Google Pay. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i po prostu umili robienie zakupów w internecie, bez wpływu na bezpieczeństwo. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie, kiedy opisywana nowość będzie w pełni funkcjonalna i trafi do wszystkich użytkowników Chrome na Androida.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.