Android ICS: nowe widżety i funkcje galerii

Newsy

Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwana aktualizacja Androida do wersji IceCream Sandwich. Oficjalna prezentacja będzie miała miejsce już w tę środę w Hong Kongu, a w międzyczasie do Sieci przedostały się kolejne szczegóły dotyczące nowego systemu. Tym razem możemy podejrzeć jak będą prezentowały się widżety w nadchodzącej wersji systemu, możemy też domniemywać kilka rzeczy na temat nowej aplikacji galerii.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W ostatnich dniach zostało opublikowane porównanie kilku widżetów między Androidem Honeycomb a IceCream Sandwich. Zostały one delikatnie spłaszczone i uproszczone, widoczne są też charakterystyczne wstawki w kolorze à la cyjan. Nowy widżet kalendarza ma natomiast zmniejszony nagłówek i odświeżony wygląd, pozwala teraz na wyświetlanie większej ilości wpisów na swojej powierzchni.

ics-widget-gmail

ics-widget-calendar

 

Inną ciekawostką są nowe, od dawna oczekiwane funkcje, które mają zagościć w galerii Androida IceCream Sandwich. Nowa wersja wniesie szersze możliwości edycji zdjęć. Znajdą się w niej podstawowe funkcje, takie jak przycinanie i obracanie, lecz także dodatkowe: redukcja czerwonych oczu, modyfikacja ostrości, prostowanie, czy też zmiana ekspozycji.

ics-gallery-edit

 

Dodatkowo będzie też można edytować zdjęcia przy użyciu bogatego zestawu domyślnych filtrów. Ich ilość zdaje się znacznie odbiegać od powszechnie stosowanego standardu.

 

ics-gallery-dzieciaki

ics-gallery-dzieciaki2

źródło: androidpolice.com

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x