Android ICS: nowe widżety i funkcje galerii

Mariusz Urban 2011-10-17

Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwana aktualizacja Androida do wersji IceCream Sandwich. Oficjalna prezentacja będzie miała miejsce już w tę środę w Hong Kongu, a w międzyczasie do Sieci przedostały się kolejne szczegóły dotyczące nowego systemu. Tym razem możemy podejrzeć jak będą prezentowały się widżety w nadchodzącej wersji systemu, możemy też domniemywać kilka rzeczy na temat nowej aplikacji galerii.

W ostatnich dniach zostało opublikowane porównanie kilku widżetów między Androidem Honeycomb a IceCream Sandwich. Zostały one delikatnie spłaszczone i uproszczone, widoczne są też charakterystyczne wstawki w kolorze à la cyjan. Nowy widżet kalendarza ma natomiast zmniejszony nagłówek i odświeżony wygląd, pozwala teraz na wyświetlanie większej ilości wpisów na swojej powierzchni.

ics-widget-gmail

ics-widget-calendar

Inną ciekawostką są nowe, od dawna oczekiwane funkcje, które mają zagościć w galerii Androida IceCream Sandwich. Nowa wersja wniesie szersze możliwości edycji zdjęć. Znajdą się w niej podstawowe funkcje, takie jak przycinanie i obracanie, lecz także dodatkowe: redukcja czerwonych oczu, modyfikacja ostrości, prostowanie, czy też zmiana ekspozycji.

ics-gallery-edit

Dodatkowo będzie też można edytować zdjęcia przy użyciu bogatego zestawu domyślnych filtrów. Ich ilość zdaje się znacznie odbiegać od powszechnie stosowanego standardu.

 

ics-gallery-dzieciaki

ics-gallery-dzieciaki2

źródło: androidpolice.com

  • Shakur

  Nadzieja matką głupich ale…ja czekam na oficjalną aktualizację dla SGS-a 😀 Tak poza tym, delikatne zmiany w wyglądzie…fajnie. Dodatkowe funkcje w galerii – w końcu.

 • retry92

  Zapowiada się ciekawie !
  Myślicie, że będzie jakiś port ICS na Galaxys S ? 😉 W sumie byłoby bardzo fajnie.

  • maslascher

   no to jest nas dwóch bo też czekam na port na sgs

 • pulpet

  tzn tak z innej beczki, nie że się czepiam, ale podcast umarł? 😛

 • lukas77

  Już się nie mogę doczekać jak Cyanogen się za to weźmie 🙂 Lomo i winieta na prawdę się przyda żeby zrobić coś ciekawego ze zdjęciami w samym Androidzie i choć wiem, że jest dużo aplikacji zewnętrznych, które oferują taką funkcjonalność to mając to bezpośrednio w galerii częściej będę po nie sięgał.

 • habu


x